Чому буває артрит суглобів


 

Фахівці вважають, що одна найдавніших проблем людства — це захворювання суглобів. Від цієї недуги страждали не тільки давньоєгипетські фараони, а й неандертальці, про що свідчать знахідки археологів.

Сьогодні лікарі називають словом «артрит» абсолютно все ураження суглобів запального характеру. Різновидів артриту на сьогоднішній день існує не менше десятка. Так чому ж розвивається ця підступна хвороба?


      У кожного виду артриту різні причини. Це можуть бути збої в імунній системі, інфекції, захворювання нервової системи, переохолодження, порушення обміну речовин і травми.

Найчастіше причиною запалення і, як наслідок, ураження суглобів, є інфекція. Після проникнення в організм вірусів і шкідливих бактерій, включається якийсь захисний механізм — імунітет. Потім починають вироблятися спеціальні імунні комплекси, але якщо в імунній системі людини відбуваються порушення, речовин виробляється занадто багато. І тоді вони починають разом із шкідливими бактеріями знищувати корисні, а також атакувати суглоби. Саме від цього звичайно і виникає інфекційний артрит. А реактивний артрит є ускладненням іншого захворювання — пневмонії, ангіни тощо

Ще один вид артриту — травматичний. Він виникає і розвивається після різних травм з пошкодженням суглобів або систематичних і надмірних навантажень на них. Слід мати на увазі, що постійна мікротравматизація дуже часто призводить до артриту. Механічний фактор при дегенеративно-дистрофічних ураженнях суглобів також може стати причиною захворювання. В даний час встановлено, що підступна хвороба поширена у людей різних професій. Наприклад, кравці, масажисти і перукарі переважно страждають артритами пальців рук. А у робітників важкої фізичної праці нерідко зустрічається артрит хребта. Також ця недуга розвивається у людей із зайвою вагою. Адже підвищена маса тіла розглядається як збільшення навантаження на суглоби. Разом з усім вищепереліченим до травматичних артритам наводять: вроджені вивихи стегна, хронічні запальні процеси, внутрішньосуставні або навколосуглобових переломи.

Причиною остеоартриту (найпоширеніший вид артритів) стають тривалі фізичні навантаження, в результаті яких хрящова тканина старіє і руйнується. Вони можуть бути пов’язані з професійними заняттями спортом, роботою, надмірною вагою, генетичною схильністю або травмами суглобів.

Ще одна причина хвороб суглобів і артритів — захворювання нервової системи. У багатьох пацієнтів, яким поставлений діагноз «артрит», ясно присутні такі симптоми, як порушення судинного тонусу та харчування кісток, а також симетричність ураження суглобів, що вказує на безпосередню участь нервової системи.

Разом з причинами, зазначеними вище хвороба провокують:

— зміна реактивності організму, алергія і аутоаллергия, що тягнуть за собою запальні захворювання суглобів, в першу чергу неспецифічний поліартрит (існує і безліч інших інфекційних артритів алергічної форми — туберкульозний, дизентерійний, гонорейний);
 - Порушення функції ендокринних залоз, що є причиною розвитку ендокринного артриту (підтверджено це тим, що у жінок в період менопаузи виникають ревматоїдні і дистрофічні артрити);
 - Генетична схильність, неправильне харчування, надмірна вага, вживання алкоголю і великої кількості білка, що ведуть до подагричного артриту;
 - Зміна імунних механізмів, внаслідок стресів, навантажень та інфекцій, що приводить до ревматоїдного артриту.

Профілактика цього захворювання полягає в усуненні причини недуги. Для інфекційного артриту це максимальне зниження ймовірності попадання в порожнину суглоба біологічних отрут, що виділяються при укусах комах. Розвиток травматичного артриту можна попередити, тільки попередивши самі травми. Щоб уберегтися від них, варто використовувати спеціальні засоби захисту (наколінники, налокітники і т.д.). Оптимізація фізичних навантажень відповідно до віку, статі і масою тіла, стане профілактикою остеоартриту. Можливість розвитку подагри знизить часткове або повне виключення з раціону цукру, алкоголю, бобових, крабів і червоного м’яса. Регулярне зміцнення організму і підвищення імунітету, допоможе запобігти ревматоїдний артрит. А своєчасне лікування первинної патології, уважне ставлення до свого здоров’я та дотримання призначень лікаря — відмінна профілактика реактивного артриту.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.