Іноді буває так, що бажана вагітність не настає, і тоді в голову жінки починають закрадатися різні думки і питання. Насправді проблеми з зачаттям — далеко не рідкість, і існує маса причин, по яких дівчина не може завагітніти.
Багато пар упевнені, що якщо не виходить зачати дитини з першого-другого разу, то потрібно терміново бити тривогу. Однак ця думка помилкова, і дуже часто для настання довгоочікуваної вагітності абсолютно здоровим людям потрібно рік-два активного планування. Тому якщо ви приступили до спроб зачати малюка менше півроку назад, то викиньте всі погані думки з голови. Якщо термін планування більше, і у вас немає в анамнезі серйозних гінекологічних проблем, то можна сміливо почекати ще півроку-рік, а потім вже звернутися до лікаря. Але якщо ви дуже переживаєте, відвідайте доктора раніше — часом буває так, що вагітність настає відразу після того, як лікар повідомить про те, що ви здорові і жодних перешкод до дітородіння у вас немає. До речі, всупереч поширеній думці, до лікаря потрібно звертатися обом — і чоловікові, і жінці, тому у представників сильної статі теж нерідко зустрічаються порушення, що заважають пізнати радість батьківства.
Дуже багато залежить від вашого настрою. Часто дітки не виходять у тих, хто занадто пристрасно жадає завагітніти (ось чому в деяких випадках медики кажуть, що фізіологічних причин для безпліддя немає, а є проблеми в голові). Як не парадоксально це звучить, але таке сильне бажання у багато разів знижує ймовірність настання вагітності. Тому необхідно відволіктися на щось, наприклад, з головою піти в роботу, освоїти нове вміння, завести домашню тварину і хоча б на час переключитися з теми вагітності. Крім того, деякі пари, які хочуть зачати малюка, роблять активні спроби занадто часто (кожен день чи навіть кілька разів на день), тоді як утримання протягом одного-двох днів підвищує концентрацію активних сперматозоїдів і збільшує ймовірність настання вагітності.
Якщо ви сидите на дієті, посилено займаєтеся спортом і активно худнете, це може згубно позначитися на здатності до зачаття. Настав час забути про суворі обмеження в їжі, адже для підготовки до вагітності організму потрібні різні поживні речовини, вітаміни та мінерали. Також проблеми з зачаттям виникають у тих жінок, які часто перебувають у стресових ситуаціях. Нервові потрясіння згубно діють на статеві клітини і навіть гальмують овуляцію. Тому якщо ви хочете незабаром стати мамою, постарайтеся зменшити кількість стресів у вашому житті (при нервової роботі пошукайте іншу, намагайтеся залишатися спокійною і пам’ятати про те, що від цього залежить дуже багато чого). Якщо ви курите — кидайте або хоча б постарайтеся скоротити кількість сигарет до мінімуму, тому як ця шкідлива звичка вкрай негативно впливає як на можливість зачати малюка, так і на подальшу вагітність.
І, звичайно ж, вагітність може не наступати через проблеми зі здоров’ям. Це можуть бути як неполадки в статевій системі (жіночої або чоловічої), так і гормональні порушення, перебої в роботі щитовидної залози та інших внутрішніх органів. Також зачаття може не наступати через несумісність між партнерами (коли жіночий організм знищує чоловічі сперматозоїди як чужорідний організм). Тому якщо ви не можете завагітніти протягом року-півтора, то необхідно пройти комплексне обстеження, за результатами якого буде ясно, що потрібно зробити для того, щоб отримати можливість нарешті побачити заповітні дві смужки на тесті.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.