Люди прагнуть до свободи, але при цьому більшість з них невільні. Можна шукати свободу все життя і померти, залишаючись рабом. Рабами чого? Своїх страстей, звичок, бажань. У тому числі і бажання свободи …
Інструкція
Важко знайти людину, що не бажає бути вільним. Свобода манить і захоплює, при цьому її набуття зазвичай зв’язується з деякими умовами. Наприклад, звільненням від чогось або з придбанням будь-яких благ або матеріальних цінностей. У більшості випадків свобода зв’язується з грошима. Досить отримати деяку кількість мільйонів, і людина отримає справжню свободу. Чи зможе розпоряджатися своїм часом, здійснювати бажання. Але чи буде він по-справжньому вільний? У світі багато мільярдерів і ще більше мільйонерів — вільні вони? Основну частину часу вони присвячують справам, турботам про те, як не втратити нажиті багатства. Замість одних турбот і страхів з’являються інші. Багаті люди, як один, кажуть про те, що багатство само по собі не робить щасливим.
Основною перешкодою на шляху пошуку свободи є бажання. Саме вони роблять людину невільним, терзаючи його відсутністю можливості їх задовольнити, або заганяючи на шлях їх здійснення. Поки у людини є бажання, він не вільний, і це — основа основ у пошуку свободи. Більш того, поки людина шукає свободу, він її не знайде, бо його буде відділяти від неї саме бажання її знайти. Це дуже тонкий і важливий момент, який треба усвідомити. Бажання здобути свободу необхідно, але на якомусь етапі доведеться звільнитися і від нього.
Але чи можна звільнитися від бажань? І що станеться, якщо це вдасться зробити? Звільнитися від бажань можна, але це дуже довгий і по-справжньому важкий процес. Якщо це вдається, людина не просто здобуває свободу, він стає по-справжньому щасливим. Світ більше не закритий від нього створеними розумом фантасмагоріями, тому що процес мислення зупиняється. Не лякайтеся цього — спробуйте зрозуміти, про що ви думаєте протягом дня. Ви постійно перемелюєте у свідомості якісь події, розмови з ким-то, думаєте про якісь абсолютно неважливих речах. Уявіть, що ви втратили всі думки, які у вас виникали з початку цього дня. А тепер оцініть, чи втратили ви дійсно щось цінне? Немає. Але за цими думками ви дійсно упустили щось дуже важливе — вільне, затьмарена сприйняття світу. Коли зупиняється внутрішній діалог, людина не просто стає щасливим, але знаходить можливість радіти навколишньому світу. Згадайте, коли ви в останній раз милувалися небом, дзюркотливої водою, зеленню листя, зірками? На це просто не залишається часу, людина проживає своє життя у безглуздій метушні. Навіть наживши мільярди доларів, він все одно йде з цього світу таким же, як прийшов, без можливості захопити з собою щось матеріальне. Усвідомте цей момент — гонитва за красивим життям, багатством і достатком реально нічого не дає. Навпаки, заважає людині, закриває від нього справжні цінності — те, заради чого він і прийшов у цей світ.
Так, свобода реально досяжна, але для цього людині треба звільнитися від самого себе. Це дуже важкий процес, але він приносить людині істинне багатство — свободу, щастя, усвідомлення своєї істинної божественної природи. Весь непотріб свідомості йде, обсипається, як листя з дерева. Залишається тільки істинне, справжнє. Цей процес відомий як просвітління. Просвітлення — вихід на новий, більш високий рівень буття. Дуже часто на цьому рівні в людини проявляються незвичайні здібності. І це дуже логічно — тепер, звільнившись від его, він зможе розпорядитися ними розумно, з користю для навколишнього світу.