Чому людина бачить

Чому людина бачить

Людське око — найтонший механізм, злагоджена робота частин якого неймовірно важлива для життя людини. Зір — складна, до кінця не вивчена система взаємодії очі і мозку людини.

Інструкція

  1. Що таке очей

    Око людини являє собою оптичну систему. Промінь світла, проходячи через рогівку і зіниця (природну діафрагму), фокусується кришталиком — живий лінзою і потрапляє на дно очного келиха, де знаходиться сітківка. Сітківка складається з паличок — світлочутливих клітин, відповідальних за сутінковий зір людини, і колб, що відповідають за колірне сприйняття.
  2. Роль зорового пурпура

    Зоровий пігмент, що знаходиться в паличках і колбах, називається зоровим пурпуром. При попаданні зображення, сфокусованого кришталиком, на сітківку ока, відбувається фотохімічний процес, що викликає вицвітання зорового пігменту. Ось чому ми бачимо. Одночасно з вицвітанням відбувається процес створення зорового пурпура. Порушення цього процесу веде до сліпоти.
  3. Зв’язок сітківки і мозку

    Те, як працює око людини, часто порівнюють з роботою фотоапарата. Зображення, що виходить на сітківці, трохи більше гіршої якості, ніж на плівці професійного фотоапарата, але ми цього не помічаємо. Все тому, що зір людини — це взаємодія оптичної системи (очі) і мозку. Мозок і сама сітківка виправляють отримане зображення, роблячи його ідеальним.
  4. Кольорове зір

    Процес сприйняття людським оком квітів поки ще мало вивчений. Лише в середині 60-х років ХХ століття вченим вдалося довести теорію трикомпонентної колірного зору. Було встановлено, що колбочки діляться по спектральної чутливості на червоно-, синьо-і зеленочувствітельной. Кожна група колб містить свій зоровий пігмент.
  5. Денний і нічний зір

    У центрі сітківки ока знаходяться здебільшого колбочки, інша її частина зайнята паличками. Палички відповідають за безбарвне зір людини завдяки своїй светчувствітельності. Доведено, що в сітківці очей нічних тварин (сови, летючі миші) містяться практично лише палички. Тому вони відмінно бачать вночі і погано — вдень. Світ для них чорно-білий.