Далеко не всі автовласники періодично перевіряють стан опалювальної системи свого автомобіля. Але якщо настали холоди, прийшов час включати грубку, а вона не працює, можна спробувати розібратися самостійно або відразу звернутися в сервіс.
Інструкція
Для початку необхідно перевірити систему опалення в цілому. Конструкція печі в автомобілі складається з наступних елементів:
- Радіатор;
- Повітроводи;
- Електровентилятор;
- Патрубки для циркуляції рідини;
- Керуючі повітряні заслінки;
- Кран для регулювання потоку рідини.
Якщо видимих пошкоджень виявлено не було, то, можливо, пічка перестала працювати через завоздушіванія системи охолодження після заміни антифризу. У цьому випадку слід на холодному двигуні (на заведеному небезпечно) скрутити кришку з радіатора і прокачати систему руками, стискаючи і розтискаючи шланги.
Оскільки відразу позбутися завоздушіванія не вдасться, слід завести мотор (закрутивши попередньо кришку радіатора), дати йому попрацювати кілька хвилин і, охолодивши його, повторити процедуру і долити антифриз. Втім, і сам антифриз може бути неякісним, що призводить до поломки термостата і, як наслідок, забруднення радіатора.
Нестабільна робота опалювальної системи нерідко пов’язана і з відсутністю або сильним забрудненням салонного фільтра. Таке забруднення призводить до проникнення в мотор частинок пилу і бруду, які при попаданні в радіатор забивають його, що перешкоджає циркуляції потоку гарячого повітря.
Відсутність або поломка фільтрів і забруднення радіатора нерідко призводять і до збоїв в роботі кондиціонера і, як наслідок, неприємного запаху в салоні автомобіля. Так що якщо грубка не працює, а в салоні коштує задушливий запах гнильний, подбайте про заміну фільтрів та очищення радіатора.
Якщо радіатор вашого авто повністю покритий брудом, потік або навіть згнив, то ремонт буде дорогим, тим більше, що в цьому випадку краще довіритися професіоналам. А щоб опалювальна система і система охолодження працювали стабільно і не вимагали великих матеріальних витрат, необхідно проводити профілактичні заходи не рідше одного разу на рік.