Чому погано ростуть огірки


 

Напередодні дачного сезону починається активна підготовка до посадкам. Огірки є найбільш популярною овочевою культурою серед садівників-городників. Незважаючи на те, що культивувати цей овоч легко, деякі дачники стикаються з поганим ростом рослини і слабким урожаєм. Причин цьому може бути кілька.


      Сорти огірків діляться на бджолозапильний і партенокарпічні. Початківець городник повинен врахувати, що в теплиці краще вирощувати сорти або гібриди, які не потребують запилення. Вони невибагливі, менш схильні до хвороб і дуже урожайні.

Перша причина поганого росту огірків — це порушення строків посадки. Так як рослина теплолюбна, на гряди висаджують, коли середньодобова температура грунту становить 10-12 градусів. Огірки вирощують розсадою або висіванням насіння безпосередньо в грунт. При цьому їх необхідно обробити розчином марганцевокислого калію. Рослини будуть менш схильні до захворювань. Розсада готова до посадки у віці 25-30 днів і за наявності 5-6 справжніх листків на стеблі.

Ще одна причина слабкого зростання огірків — недостатньо харчування рослини під час вегетації. Зверніть увагу на деякі його ознаки. Плід скорчившись, відстає в рості — не вистачає азоту. Полийте рослина, а потім дайте під корінь розчин сечовини. Листя, пожовклі по краях або огірок у формі груші, сигналізують про брак калію. Підгодуйте сульфатом калію або розчином деревної золи. Після підгодівлі проводять обприскування рослин стимулятором росту, який покращує кореневе живлення, знижує вміст нітратів і сприяє сильному цвітінню.

Для гарного росту огірків потрібно обов’язкове формування батогів. Так як закладка найбільш врожайних зав’язей утворюється на бічних пагонах, то їх прищипують на відстані 40-50 см, а головне стебло рослини обрізають по досягненні їм довжини 80-120 см.

Огірки можуть погано рости при нестачі і надлишку вологи. Сходи поливають невеликими дозами 2-3 рази в тиждень тільки в теплу погоду. Холодну воду використовувати не можна. Краще користуватися відстояною дощової. Щоб сприяти кращому цвітінню, полив припиняють за 5-6 днів до його початку. Занадто зволожена грунт шкідлива для рослини, це викликає розростання батогів на шкоду плодоношення і провокує розвиток гнили. Поливають огірки під корінь, щоб не викликати збудження хвороб потраплянням вологи на листя.

Якщо ви обробляєте бджолозапильний сорти, бажано обприскувати рослини розчином цукру на мелісове настої кожні 2-3 дні до закінчення цвітіння. Така приманка привертає бджіл. В результаті підвищується урожай, а огірки не хворіють.

Регулярно оглядайте посадки. В кінці другого місяця плодоношення листя у огірків можуть стати грубими і колючими, уповільнюючи формування плодів. Рослини оживуть, і листя стануть ніжними, якщо обприскати їх слабким розчином сечовини. Поява на них білих плям сигналізує про такий частому захворюванні як борошниста роса. В цьому випадку добре допомагає розчин для обприскування домашнього приготування: в 9 л води влийте 1 л знежиреного молока або сироватки і додайте 10 крапель йоду. Для профілактики цього захворювання в період росту рослини проводять суцільне обприскування даними розчином через кожні 10 днів. Всього 4 курсу.

Друге за поширеністю захворювання-антракноз. Лист на верхній стороні має округлі плями, а на нижній проступає наліт рожевого кольору. Плоди покриваються рожевими виразками. На ранній стадії захворювання досить видалити пошкоджені листя, а рослина обприскати 1% бордоської рідиною. Чимало й шкідників, які заважають нормальному росту огірків. Хімічні речовини токсичні, тому користуйтеся рослинними настоями. Приміром, проти попелиці допомагає настій часнику.