Протягом всього періоду вагітності майбутній мамі, піклуючись про правильний розвиток малюка, слід особливо уважно ставитись до стану свого здоров’я. Тому в разі підвищення температури необхідно проконсультуватися з лікарем для виявлення причин даного явища, які можуть бути обумовлені різними факторами.
Інструкція
Збільшення температури до 37,3 оС при відсутності ознак простудних захворювань вважається цілком припустимим у межах норми на початковій стадії виношування дитини і може бути пов’язано зі змінами, що відбуваються в гормональній системі жінки. Починаючи з перших тижнів вагітності, плацента виділяє велику кількість прогестерону, що і може призвести до підвищення температури тіла.
Температура в період вагітності може підніматися і при надмірній сухості повітря в приміщенні. Тому кімнату треба регулярно провітрювати, не допускаючи додаткового простиванія на протязі.
У жарку пору року підвищена температура може бути викликана тривалим перебуванням під прямими променями сонця, тепловим ударом. У зв’язку з цим рекомендується влітку більше прогулюватися в тіні.
Однак якщо температурний показник стає вище 37,5 оС і при цьому виявляється хоча б одна з ознак застуди (закладеність носа, кашель, швидка стомлюваність), то необхідно терміново вжити певних заходів, щоб уникнути серйозних ускладнень для здоров’я як вагітної жінки, так і майбутнього малюка. Адже висока температура в цьому випадку може свідчити про вірусної інфекції або загостренні наявного хронічного захворювання. Для встановлення точного діагнозу потрібно дослідження крові (біохімічний та загальний аналіз), що дозволить досить швидко визначити джерело підвищення температури і негайно провести заходи щодо його усунення та захисту організму в цілому.
Основними способами зниження температури у вагітних жінок є в першу чергу народні засоби, не пов’язані із застосуванням ліків. До них відносяться цибульні і часникові інгаляції, рясне пиття (трав’яні чаї, журавлинний або брусничний морс і т.д.), полоскання горла настоями лікарських трав та ін Корисний прийом необхідних вітамінних і мінеральних комплексів. Але якщо народна медицина не допомагає збити температуру протягом декількох годин, то зі зверненням до лікаря затягувати не слід. Самолікування з використанням ліків категорично заборонено.