Кожне літо в будь-якому багатоквартирному будинку на один-два тижні відключають гарячу воду. А іноді, причому незалежно від пори року, на термін до двох днів відключають і холодну. Для чого ж це роблять?
Інструкція
- Планове відключення гарячої води здійснюють з тієї причини, що обладнання ТЕЦ і котелень потребує профілактичного обслуговування. Котли очищають від накипу, ремонтують зношене обладнання. Здавалося б, одна-два тижні — значний термін, але зате потім обладнання безперебійно працює ще майже рік. Якби таке обслуговування не проводилося, техніка б підводила несподівано, в тому числі серед зими, що значно неприємніше.
- У країнах Західної Європи в багатьох будинках використовується інша система. Малогабаритні котельні розташовуються в підвалах, і обслуговують тільки квартири того будинку, в якому встановлені. Обслуговування такої котельні займає всього один день на рік, але з точки зору коефіцієнта корисної дії вона помітно менш ефективна, ніж велика ТЕЦ.
- Відключення ж холодної води — наслідок або нештатної ситуації, або модернізації трубопроводів. Перше трапляється дещо частіше. У більшості випадків аварії трапляються при різких перепадах температури повітря. Усуваються вони швидко — часом водопостачання відновлюється вже через годину.
- Іноді воду у всьому стояку під’їзду доводиться відключати через неуважність одного з мешканців. Наприклад, якщо він поїхав у відрядження, забув закрити кран, і вода заливає сусідів — не зламувати ж через це двері. Якщо ж у когось з мешканців трапляється аварія в опалювальній системі, відключати доводиться її.
- При модернізації зношені труби, в тому числі, підземні замінюють на інші, виготовлені із сучасних матеріалів. Іноді старі труби при цьому не прибирають, а простягають нові всередині них. Заміна труб здійснюється довше в порівнянні з усуненням аварії, зате потім вона безперебійно служить десятки років.