Для чого потрібна гідроізоляція


 

При зведенні і ремонті об’єктів особливу увагу слід приділити їх захисту від вологи. Проникаючи в конструкції, вона може стати причиною великих руйнувань. Щоб грамотно виконати будівельні роботи і захистити споруди від води, потрібно зробити якісну гідроізоляцію.


      В залежності від призначення конструкції і характеру впливу на неї вологи, використовуються різні технології захисту. Найбільше потребують цього підземні споруди. Щоб уберегти споруджуваний будинок від грунтових, дощових або талих вод, необхідно провести його гідроізоляцію. Ці роботи включають в себе захист стін фундаменту і захист плит підстави. Крім того, обов’язкова обробка міжблокових швів, мікротріщин і точок введення інженерних комунікацій — через них волога від землі надходить до конструкцій найбільше.

Щоб фундамент довгі роки був опорою всьому будинку, необхідно використовувати сучасні гідроізоляційні матеріали. При виборі покриття для підвальних приміщень враховуються багато факторів: близькість грунтових вод, характер використання підвального приміщення, особливості грунту. Так, для гідроізоляції стін використовуються обмазувальні матеріали, а для плит підстави — матеріали рулонного типу. Якщо будівля не нове або немає можливості замінити зовнішню гідроізоляцію підвалу, тоді проводяться внутрішні роботи із застосуванням спеціального матеріалу — тонких еластичних мембран.

Для збереження тепла в приміщеннях при будівництві покрівлі використовують теплоізоляційні матеріали. Якщо не зробити гідроізоляційний бар’єр, то тепло від внутрішнього простору, піднімаючись вгору, проникає в утеплювач і утворює вологу. При цьому відволожуються крокви та інші дерев’яні конструкції даху, що призводить до утворення цвілі і грибка. Щоб запобігти промерзання і передчасне старіння покрівлі, виконуються роботи з гідроізоляції. Під утеплювач укладається пароізоляційна плівка, яка не пропускає до нього пар від житла. Поверх нього монтується дифузійна мембрана, що захищає теплоізоляцію покрівлі від проникнення атмосферної вологи.

Гідроізоляція необхідна не тільки для горищних конструкцій. Такі атмосферні явища, як мокрий сніг, дощ із вітром або низькі мінусові температури викликають появи конденсату на обшивці будівель. Якщо при зведенні стін використовувався теплоізоляційний матеріал, потрібно передбачити і монтаж гідроізоляційних шарів.

Ванна кімната — це приміщення підвищеної вологості. Щоб уникнути несподіваних протікання води на нижній поверх, потрібно подбати про гідроізоляцію підлоги. Для цього можна використовувати матеріал рулонного типу на основі полімерів або бітуму. Також застосовується фарбувальний і обмазувальної метод. У першому випадку користуються лаком, у другому — мастикою.

При будівництві та ремонті басейнів особливу увагу приділяється внутрішньої і зовнішньої гідроізоляції. Щоб уникнути протікання бетонної чаші басейну, на її внутрішню поверхню наносять спеціальну мембрану — полімерцементні суміш. Вона в затверділому стані зберігає еластичність і запобігає появі тріщин від великого тиску води. Якщо басейн тільки будується, то в бетонну суміш для чаші додаються речовини, що забезпечують гідроізоляційні властивості матеріалу. Особливу увагу приділяється ізоляції швів, стиків, місць дотику з драбинами і бортиками. Зовнішню гідроізоляцію застосовують, щоб грунтові води не могли просочитися крізь бетон всередину чаші. Для цього монтажу застосовують сучасний матеріал — мембрани рулонного типу.

Природне бажання людини — жити в комфортних умовах. Навіть невеликі надлишки води можуть створити великі проблеми, тому гідроізоляція так важлива і необхідна.