«У кожної професії запах особливий», — писав відомий поет у своєму вірші. І дійсно, в кожної свої особливості, своя «родзинка». Сьогоднішнім абітурієнтам є з чого вибирати: гуманітарні професії або технічні, творчі або робочі … Вибір професії — це крок дуже відповідальний і серйозний.
Інструкція
Часто батьки, дивлячись на своїх дітей, ворожать: ким же стане син чи донька в майбутньому? Від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежатиме успіх людини, її душевну рівновагу, матеріальний достаток. Для чого ж потрібна професія, і як правильно її вибрати?
Професія потрібна людині для того, щоб реалізувати повною мірою свої можливості і здібності, щоб відчути себе потрібним і затребуваним, принести користь суспільству. Учень загальноосвітньої школи в старшому ланці неодмінно повинен задати собі питання: «У якій сфері мені хотілося б працювати? Чому хочеться присвятити своє життя? »В першу чергу, професія у людини повинна викликати інтерес, бути дуже привабливою.
Повинна відповідати здібностям. Гуманітарію, безсумнівно, буде працювати в технічній сфері дуже складно, так само як і «техніку» — в гуманітарній. І ще одна важлива умова: обрана професія на ринку праці повинна бути затребуваною. Буде дуже прикро, якщо студент, витративши п’ять-шість років на навчання в університеті, буде працювати не за фахом.
Для того щоб правильно обрати професію, варто зрозуміти, що ж вам насправді подобається робити. Якщо робота не буде приносити морального задоволення, людина довго не витримає — навіть у тому випадку, якщо заробітна плата буде гарною.
Дуже важливе питання, яке обов’язково потрібно собі задати: «А чи зможу я отримати ту спеціальність, яку вибрав? Чи достатньо у мене сил, можливостей і здібностей? Не зупинюся я на півдорозі? »
Обов’язково пам’ятайте, що при виборі професії обов’язково потрібно переглянути багато варіантів і вибрати з них найбільш підходящий. Почитайте перелік сучасних професій і спробуйте відчути, до чого «душа лежить». Подумайте, чи буде затребувана обрана професія на ринку через п’ять, десять, двадцять років? Якщо ви повністю впевнені, то сміливо йдіть до своєї мрії, вступайте до ВНЗ, вчіться — і будьте успішними!