Для чого потрібні кімнатні рослини

Для чого потрібні кімнатні рослини

Багато хто недооцінює вплив кімнатних рослин на людину. Ці створіння природи здатні підтримувати неповторну атмосферу і в квартирі, і в офісі. Щоб кімнатні рослини доставляли радість, потрібно володіти деякими знаннями.

Інструкція

Щоб переконатися у виключній потрібності кімнатних рослин, досить звернути увагу на той факт, що рослинний світ виник задовго до появи людини. Без рослин життя на Землі неможлива. Отже, люди не тільки можуть, але і повинні жити серед рослин.

Біологи з Великобританії, провівши ряд досліджень, оприлюднили дані про те, що рослини не так вже сильно відрізняються від людей: вони бачать, чують, відчувають дотики, відчувають запах і смак.

Кімнатні рослини надають унікальну можливість спілкуватися з природою в будь-який час року. Перебуваючи серед всіх «принад цивілізації»: підвищеного шуму, брудного повітря, шкідливих випромінювань і т.д., кімнатні рослини просто рятують живого людину від багатьох хвороб. Фахівці з відеоекології радять придбати кімнатні рослини при вимушеному тривалому перебуванні в замкнутому приміщенні.

Рослини, розташовані в кімнаті, створюють певні енергетичні поля, які сильно впливають на присутніх. Невидимі зв’язку легко виявляються в різних ситуаціях і відчуваються, особливо тією людиною, яка про них піклується.

Залежно від своїх властивостей рослини можуть балансувати людини, а можуть, навпаки, виводити його з рівноваги. Але здебільшого це відноситься до отруйних рослин, представникам флори зі змішаними властивостями, а також до рослин, які за своїми властивостями не сумісні з енергетичними характеристиками присутнього людини.

У загальній своїй масі кімнатні рослини вирівнюють психо-емоційний фон мешканців простору, запобігають стресові ситуації і сприяють приємному спілкуванню, охороняючи безпеку і спокій кожного присутнього. Варто дуже ретельно підбирати квіти, враховуючи всі існуючі рекомендації.

Крім біоенергетичних властивостей, багато квітів виділяють фітонциди, що згубно впливають на хвороботворні бактерії. Давно відомі антибактеріальні властивості хлорофітума, розмарину, мирта. Приміром, аспарагуси поглинають важкі метали, а нефролепіс позбавляють від випарів формальдегіду, ксилолу, толуолу. Крім того, вони знезаражують повітря від збудників хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

Кімнатні види ялівцю та сосни наповнюють приміщення не тільки прекрасним ароматом, але і заряджають його іонами, які необхідні людському організму для нормальної життєдіяльності.

Кімнатні представники флори незамінні і в офісі. Вони очищують повітря, підтримують необхідний рівень вологості, знижують рівень шуму. Концентруючи увагу і підвищуючи настрій, вони сприяють більш плідному трудового процесу. Правильно підібрані рослини здатні запобігти погіршенню зору і перевтома співробітників.