Коли потрібно прописати новонародженого


 

От і з’явився на світ ще один маленький чоловік. Тепер, крім усього іншого, перед його батьками стоять завдання та юридичного характеру. Одним з перших питань, які задають молоді мами і тата: коли ж потрібно прописувати новонародженого?

      Деякий час тому поняття прописка було замінено на реєстрацію. Дитину потрібно зареєструвати протягом 1 місяця з дня народження, інакше ви ризикуєте бути залученими до відповідальності за частиною 2 статті 19.15 Кодексу про адміністративні правопорушення. Дана стаття встановлює відповідальність за допущення проживання без реєстрації за місцем проживання. Сума штрафу за дане адміністративне правопорушення становить від 2000 до 2500 рублів.

Для реєстрації дитини потрібні наступні документи:
- Свідоцтво про народження дитини та її копія;
- Паспорта батьків та їх копії;
- Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
- Виписки з будинкової книги або виписки з особових рахунків;
- Заяву з проханням про реєстрацію дитини від одного з батьків;
- Заява другого батька про те, що він згоден на реєстрацію дитини, потрібна в тому випадку, якщо батьки зареєстровані за різними адресами;
- Якщо батьки прописані за різними адресами, то потрібно підтвердити, що дитина не прописаний з другим батьком, для цього потрібна довідка з місця проживання другого з батьків.

При реєстрації новонароджених дітей існує кілька особливостей. Реєстрацію здійснюється незалежно від розміру житлової площі, навіть якщо ці розміри не відповідають нормам, встановленим законодавством.

Дитину можна зареєструвати тільки до одного з батьків (опікунів або усиновителів, якщо батьків немає). Виключається реєстрація дитини до інших родичів, навіть якщо це бабуся чи дідусь. Також неможливо зареєструвати дитину на окрему житлоплощу, навіть якщо дитина сам є власником даної житлоплощі.

При реєстрації дитини не потрібна згода інших членів сім’ї, навіть якщо вони є власниками даної житлової площі.