Куди поїхати працювати


 

«Де народився, там і знадобився» — говорить відоме прислів’я. Але це добре в теорії, на практиці ж часто буває по-іншому. Деякі люди змушені покидати рідні місця на тимчасовий термін або назавжди. Це відбувається з різних причин, в тому числі і тому що люди на своїй малій батьківщині або не можуть знайти роботу, або вона не приносить достатніх доходів. Виникає природне запитання: куди краще їхати в пошуках високооплачуваної роботи?


      Слід тверезо оцінити свої можливості, гарненько все обміркувати. «Поспішиш — людей насмішиш!» — Ця народна мудрість дуже добре підходить до такої ситуації. Треба визначитися: ви хочете шукати роботу в межах Росії чи ж ви плануєте спробувати щастя за кордоном?

Якщо мова йде про роботу в іншому регіоні Росії, ваше завдання істотно спрощується, адже не буде мовного бар’єра, іншого законодавства, не доведеться возитися з оформленням візи, отриманням дозволу. Залишається лише дізнатися, де знадобляться ваші робочі руки або навички і на яких умовах.

Традиційно високі доходи у працівників на Крайній Півночі, особливо в сферах, пов’язаних з нафтовою та газовою промисловістю, геологічною розвідкою, будівництвом. Але вам слід знати, що суворі кліматичні умови і важкі фізичні навантаження пред’являють жорсткі вимоги до здоров’я кандидата.

Можна навести довідки про наявність вакансій в інших регіонах (такі дані регулярно публікуються на сайтах адміністрацій суб’єктів Російської Федерації з зазначенням посад і зразкових величин зарплат). Можете також скористатися послугами «сарафанного радіо» — попитати земляків, які працювали в інших регіонах вахтовим або бригадним методом, пошукати оголошення про роботу в ЗМІ і т.п. Головне — не діяти навмання, тобто без підготовки.

Якщо ж ви вирішили пошукати роботу за межами Росії, дуже багато залежить від вашої спеціальності, віку, рівня кваліфікації, ступеня володіння мовою країни, яка вам сподобалася. Чи потрібні іноземні фахівці, в якій кількості, за якими спеціальностями і як взагалі можна отримати дозвіл на роботу — всю цю інформацію можна знайти на сайті посольства. Вивчіть її дуже уважно.

Не пошкодуйте сил і часу, щоб зібрати якомога більше інформації. Тут вам може допомогти інтернет. При цьому врахуйте, що лише по-справжньому висококваліфікований спеціаліст, до того ж далеко не у всякій професії, може відразу розраховувати на хороші умови. У більшості випадків росіянам пропонують низькооплачувані посади.