Професія психолога вважається однією з найпопулярніших, якщо брати до уваги кількість психологічних факультетів у ВНЗ і велике число абітурієнтів, що бажають вивчати цю науку. Не секрет, що працювати за фахом будуть не всі, але психологічна освіта дає багато корисних навичок, які випускники успішно використовують у житті.
Інструкція
Під час навчання на психологічному факультеті студенти опановують теоретичними основами структури особистості, вчаться розуміти психіку людини. Велика увага приділяється вивченню вищої нервової діяльності. Ці знання дають студентам уявлення про механізми, що лежать в основі поведінки людини в різних життєвих ситуаціях.
На старших курсах студенти психологічних факультетів переходять до практичних занять з ведення психологічного консультування. На практиці формуються навички надання психотерапевтичної допомоги як дорослим, так і дітям. Студенти вчаться будувати бесіду таким чином, щоб співрозмовник сам знаходив способи впоратися зі страхами, стресом, шкідливими звичками і психосоматичними захворюваннями.
Психологічна освіта дозволяє краще зрозуміти себе. Під час навчання у ВНЗ студенти беруть участь у тренінгах із самопізнання та особистого зростання, внаслідок чого йдуть внутрішні проблеми, підвищується самооцінка, розвиваються лідерські якості. Студенти вчаться керувати своїми емоціями, волею та іншими психічними процесами.
Набуті навички допомагають випускникам стати першокласними фахівцями-психологами. Але що дає психологічну освіту, якщо людина вирішує змінити свою професію? Отримані знання та вміння можуть стати в нагоді будь-якому фахівцю, особливо тому, хто працює в колективі. Хороші психологи легко досягають вершини кар’єрної драбини в бізнесі, досягають успіху в діловому спілкуванні.
Психологічна освіта може знайти своє застосування і в сімейному житті. Сім’ї, в яких один або обоє психологи за фахом, рідко розпадаються, в них панує врівноважена і доброзичлива обстановка, практично відсутні конфлікти. Батьки психологи відчувають проблеми своїх дітей і завжди готові надати їм психотерапевтичну допомогу.
Психологічна освіта дає можливість впливати на людей, розбиратися в оточуючих, розуміти себе, надавати психологічну підтримку. Психолог необхідний у будь-якій сфері діяльності, в якій беруть участь люди.