Що робити, якщо піднялася температура

Що робити, якщо піднялася температура

Причиною високої температури є запальний процес в організмі. І лікування повинно бути спрямоване на його ліквідацію. Але чи варто при цьому знижувати температуру?

Інструкція

Якщо термометр показує 38-38,5 градусів, не треба поспішати знижувати ці цифри, оскільки при такій температурі знищуються хвороботворні віруси. Але за умови, що ви нормально її переносите, не страждаєте від ломоти у всьому тілі, ознобу, сильного головного болю. Якщо ж ці неприємні явища вас мучать, використовуйте жарознижуюче.

Можна приймати препарати на основі парацетамолу — в помірних дозах і не більше трьох днів. Швидкорозчинні шипучі таблетки можуть утворювати камені в нирках, тому не зловживайте ними. Вкрай обережними треба бути з аспірином: ацетилсаліцилова кислота підсилює можливість кровотеч, діє на слизову, викликаючи її набряк, провокує спазми бронхів.

Зверніть увагу на народне лікування. Хороший ефект буде від настою з трави мати-й-мачухи, материнки і листя малини. По 2 столові ложки цих рослин змішайте і залийте літром окропу. Нехай настоїться 20 хвилин. Пийте 4 рази на день по чверті склянки. Також можна 3-4 часточки апельсина настояти півгодини в 50 мл води кімнатної температури. Однак є протипоказання: материнку не рекомендується використовувати при вагітності, виразці, гастриті, а апельсин — при алергії на цитрусові.

Щоб пройшов озноб, треба зігрітися: накритися ковдрою і трохи краще випити теплого морсу з журавлини, брусниці, смородини, чаю з лимоном і медом. Чим більше рідини, тим краще. Якщо замість ознобу хворого мучить жар, то зігрівання тільки нашкодить організму: температура підніметься ще вище.

Тому при жарі допоможе фізичне охолодження. На лоб покладіть серветку, змочену в прохолодній воді, а тіло хворого (пахвові западини, ліктьові і підколінні згини, живіт, груди) обережно обітріть рушником, змоченим в слабкому розчині оцту. Робіть це періодично, поки стан не нормалізується.

У деяких випадках потрібно збивати навіть невелику температуру (37.5-38 градусів): при хворобах серця, нирок, легенів. Також вас повинні насторожити наступні симптоми при підвищеній температурі: відчуття холоду, сильний озноб, блідість шкіри, крижані на дотик кінцівки, судоми. Це так звана «біла» лихоманка — вона вимагає невідкладної медичної допомоги.