Про безтурботних і забудькуватих людей кажуть, що у них «дівоча пам’ять». Але що, якщо причина поганої пам’яті зовсім не в безпечності, і ви страждаєте від своєї забудькуватості нітрохи не менше, ніж інші?
Інструкція
Перш за все, не пошкодуйте часу на візит до лікаря. Найчастіше різко погіршилася пам’ять — симптом серйозних проблем зі здоров’ям. Поширена причина поганої пам’яті — гіпотеріоз, проте часом справи йдуть куди гірше, і за неуважністю і забудькуватістю криються нейродегенеративні захворювання і навіть пухлина мозку. Якщо лікар підтвердить, що хвороби, які можуть вплинути на пам’ять, відсутні, варто звернути увагу на свій спосіб життя: режим дня і харчування.
Що стосується режиму дня, важливо забезпечити собі достатній відпочинок. На думку вчених, головний мозок повноцінно відпочиває тільки дві години на добу: з 22 до 24 годин. З цієї причини прагніть заснути до 22 години. Люди, які відправляються спати за північ, схильні до синдрому хронічної втоми. Одним з проявів втоми головного мозку є погіршення пам’яті.
Почніть правильно харчуватися. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів в харчовому раціоні має дорівнювати у відсотках відповідно: 15/15/70. Дієти, засновані на відмові від вживання жирів, а також на строгому обмеженні вуглеводів, тільки загострять проблему з пам’яттю. Вуглеводи переважно отримувати з каш, фруктів, ягід і овочів. Рослинні масла і жирна риба — джерело корисних жирів. Їжте м’ясо і морепродукти кілька разів на тиждень, в інші дні отримуйте норму білка за рахунок сиру, молока і яєць.
Намагайтеся вживати менше солодощів і тваринних жирів, які у великій кількості шкідливі.
Слідкуйте, щоб не виникало дефіциту вітамінів групи В, вітаміну С, мікроелементів заліза та йоду, альфа-ліпоєвої кислоти. Вводите в раціон їжу, що містить речовини, які сприяють поліпшенню пам’яті: чорницю, пророщену пшеницю, зелень, горіхи, насіння, сир, дріжджі.
Настійно рекомендується знайти час для регулярних занять спортом. Фізична активність сприяє поліпшенню кровопостачання головного мозку.
Часом пам’ять погіршується тільки через те, що ми фактично не використовуємо її. Подібно м’язам людського організму, пам’ять можна тренувати, важливо робити це систематично. Освойте одну з існуючих методик поліпшення пам’яті або скористайтеся перевіреними вправами: заучувати вірші; читайте і переказуйте тексти; пишіть на аркуші паперу ланцюжок з 10-15 довільних слів і, перевернувши листок, намагайтеся її відтворити; протягом декількох секунд розглядайте зображення, а потім, сховавши його, складайте опис зображеного предмета. Можна застосовувати будь-які інші відомі вам тренінги.