Серце є одним з найважливіших органів людини, так як саме воно щомиті жене кров по судинах і насичує всі тканини киснем. Серцевий м’яз починає працювати ще тоді, коли малюк перебуває в утробі матері, а припиняє свою роботу тільки зі смертю. Саме тому найменші порушення серцевого ритму повинні бути приводом для неспокою і негайного звернення до фахівців за допомогою.
Інструкція
Таке явище, як високий пульс, знайоме багатьом. Медики називають його тахікардією, розділяючи на фізіологічну і патологічну форми. Фізіологічна тахікардія є цілком закономірним процесом, який абсолютно природний, так як виникає при значних навантаженнях на організм і психіку людини. Спричинити патологічну тахікардію можуть безліч факторів, серед яких вегетативні патології, анемія, дихальна недостатність, інтоксикація організму внаслідок хвороби або шкідливих звичок.
Незважаючи на те, що з часом відчуття високої пульсу стає звичним, його не можна назвати нормальним, тому лікувати його все ж потрібно.
У разі синусової тахікардії найчастіше терапія полягає в лікуванні основного захворювання, яке викликало напади високого пульсу. У деяких випадках можуть також призначатися препарати, які штучно сповільнюють серцевий ритм. Іноді бувають ситуації, коли тахікардія виявляється тільки на плановому прийомі у лікаря, і такий стан вимагає особливого контролю. У рідкісних випадках медикаментозне лікування не дає очікуваних результатів, тому може застосовуватися електроімпульсна терапія, яка абсолютно безпечна для всіх інших органів і впливає тільки на серце.
Тим не менш, щадні методи лікування підходять не всім пацієнтам. В особливо важких випадках може знадобитися імплантація «водія ритму», якщо стан серця хворого вже не піддається коригуванню. При лікуванні важливо проводити профілактику подальших нападів, а не тільки займатися оперативним лікуванням. У більшості випадків високий пульс безпосередньо не загрожує життю хворого, але ресурси серця швидко виснажуються, тому хворий людина повинна вести щадний режим і мінімізувати всі навантаження, як нервові, так і фізичні. Також слід дотримуватися спеціальної дієти, яка буде призначена лікарем відповідно до індивідуальних вимог хворого.