Навіть у старанного в минулому студента може виникнути ситуація, коли він опиняється на межі відрахування. Це найчастіше відбувається через проваленого іспиту або через не зданої вчасно курсової роботи. Але що ж робити, якщо відрахування вже сталося?
Інструкція
Для початку студентові необхідно дізнатися, чи дійсно він відрахований. З цього приводу декан або ректор університету видає спеціальний наказ, з яким студента повинні ознайомити. Також колишньому учню повинні видати документи, які зберігаються в його особовій справі у вузі — насамперед це атестат для закінчення школи.
Чи можна що-небудь змінити, якщо наказ ректора вже видано? За правилами більшості вузів студент має право на поновлення на курсі. Для цього перед початком наступного навчального року необхідно звернутися в деканат і заявити про своє бажання продовжити навчання. Швидше за все, вас зможуть відновити на тому курсі, з якого ви були відраховані. Виняток становлять першокурсники — їм необхідно буде надходити заново.
Студент, успішно провчився три роки і після цього відрахований, має право також отримати довідку про отримання неповної вищої освіти. Це офіційний документ; зокрема, його можна пред’являти при працевлаштуванні як свідчення вашого навчання за фахом протягом декількох років. Тим не менше, подібна папір не означає привласнення професії. Також з цим документом можна спробувати вступити до іншого вузу. Це може бути оформлено як переклад. Але будьте готові до того, що в новому навчальному закладі може відрізнятися програма навчання, навіть якщо назви спеціальностей збігаються. У цьому випадку вас можуть перевести на курс молодше або зобов’язати здавати додаткові іспити з тих дисциплін, яких не було у вашій програмі навчання в попередньому університеті.
Також відрахування за неуспішність може стати можливістю задуматися про правильність вибору спеціальності. Найчастіше людина, що не проявляє особливого завзяття у навчанні, просто неправильно вибрав майбутню професію. Тому можна розглянути і можливість вступу на перший курс за зовсім новою спеціальністю, яка здається вам ближче і цікавіше.