Що робити з ревнощами

Що робити з ревнощами

Ревнощі — почуття, властиве, мабуть, кожному нормальному і цілком адекватній людині. Зовсім не ревнує тільки той, хто знищив у собі всі свої почуття та емоції. Легка ревнощі цілком природна і є зворотною сторони кохання. Але це почуття може бути руйнівним. Що ж тоді робити?

Інструкція

Часом ревнує людина втрачає над собою контроль, і тоді світ навколо нього починає валитися. Руйнуються відносини, руйнується любов, сім’я, руйнується душа самого ревнивця.

Якщо ви ревнуєте, і це заважає вам жити, не заспокоюйте себе тим, що в ситуації ревнощів винні не ви, а партнер. Ви самі постійно шукаєте докази ваших підозр у невірності партнера: підслуховує телефонні розмови, читаєте sms, стежте, наймаєте детективів, з’ясовуєте стосунки. Потрібно зупинитися і задати собі питання: ви дійсно хочете знати всі таємниці вашого партнера і чи зможете ви з цим жити.

Якщо ваша ревнощі небезпідставна, факт зради наявності, краще не боротися з ревнощами, а думати, як з цим жити, що робити далі. Важливо розібратися в собі. Чи любите ви партнера, чи зможете примиритися з фактом зради, чому склалася така ситуація. Можливо, ви самі, своєю поведінкою підштовхували партнера на зраду? Якщо ви хочете залишитися разом, то доведеться попрацювати над собою й вашими відносинами. Потрібно навчитися довіряти партнеру. Без довіри неможливо побудувати гармонійний союз. Приділяйте партнеру більше уваги, можливо, саме його недолік призвів до зради.

Якщо видимих ​​причин для ревнощів немає, то частіше за все, це почуття викликається минулим досвідом, минулої травмує ситуацією. Наприклад, розставанням, зрадою, розлученням. Ви просто боїтеся її повторення, а ревнощі в цьому випадку як захисна реакція, бажання захиститися від випробуваної одного разу болю. Тут важливо зрозуміти, що минуле і майбутнє — різні речі, хоча і дуже між собою взаємопов’язані. Відпустіть минулої біль, вибачте всіх, хто заподіяв вам біль, а головне — вибачте себе. Зрозумійте, що зараз все по-іншому, має бути по-іншому. Вам стане легше.

Але ревнощі можуть викликатися і низькою самооцінкою, невпевненістю. Вихід в такій ситуації один — підвищувати самооцінку, впевненість в собі, у своїй привабливості, у своїх хороших якостях.

А якщо ревнують вас? Необхідно поговорити з партнером, спробувати визначити причину ревнощів. Намагайтеся не створювати ситуацій, в яких партнер буде в вас сумніватися. Але поясніть йому, що у кожної людини має бути свій особистий простір, своя сфера інтересів. При цьому дуже важливо показувати партнеру свою любов, своє щире до нього ставлення, турботу про нього.

Кохання у реальності в тій чи іншій мірі недосконала і неідеальна, часто схильна сумніву, недовірі, страху втратити партнера, а, отже, виникненню ревнощів. Працюйте над собою, даруєте свою любов партнеру, довіряйте йому і тоді вам вдасться уникнути перетворення ревнощів на руйнівну силу.