Що таке дельта

Що таке дельта

Дельта — це не тільки назва грецької літери. Дельтою позначають разліние величини в математиці, фізиці. Крім цього, дана буква дала імена цілого ряду технічних пристроїв.

Інструкція

Дельта — четверта буква грецького алфавіту, наступна після альфи, бети і гамми. Вона означає приголосний звук «д». Аналоги цієї букви, що позначають той самий звук, є практично у всіх мовах світу, за винятком, мабуть, лише ієрогліфічних. Російська заголовна буква «Д» по зображенню дуже схожа на заголовну грецьку дельту, а в деяких шрифтах подібний вигляд має і мала літера «д».

У математиці заголовної дельтою позначають різницю між двома величинами, наприклад, наступним чином:

Δ (a; b) = c — це те ж саме, що і ab = c

У фізиці за допомогою дельти позначають крок грати, наприклад, кристалічної або дифракційної. Крім цього, даної буквою позначають ряд інших математичних та фізичних величин. В одних випадках використовують заголовну, в інших випадках — рядкову дельту (δ).

Також великої дельтою позначають з’єднання обмоток трифазного двигуна трикутником (а буквою Y — з’єднання їх зіркою).

Чимало об’єктів, що мають трикутну форму, називають дельтоподібними. Існує дельтовидная м’яз, кінескопи з дельтовидним розташуванням електронних прожекторів. Дельтою називають частину ріки, а літальний апарат з трикутним крилом носить назву дельтаплана. Якщо при цьому він обладнаний двигуном, його називають мотодельтапланом.

Як імені загального термін «дельта» використовується стосовно низки географічних об’єктів, одним з яких, до речі, є річка. Назва «Дельта-С» присвоєно одному з вітчизняних домашніх комп’ютерів, сумісних з Sinclair ZX Spectrum. Він давно не випускається, зате тепер під назвою «Дельта» здійснюються незалежно один від одного два вигляду інших вітчизняних товарів: настільні лампи та кімнатні логоперіодічеських телевізійні антени. Другі имет форму, близьку до трикутної, за що вони і отримали свою назву. А в США ім’я «Дельта» носять, також незалежно один від одного, авіакомпанія і космічна ракета-носій. Також ім’ям цієї грецької букви названий виробник блоків живлення, які можна зустріти практично в кожному сучасному моніторі.