Що таке літературний напрям

Що таке літературний напрям

Літературний напрям є найбільш загальним і в той же час провідним параметром класифікації всіх літературних творів. Літературні напрями, що розглядаються в історичній послідовності, можуть служити яскравим прикладом художнього розвитку цивілізації.

Інструкція

Сформоване літературний напрям характеризується ясністю концепції, що визначає літературну діяльність, і наявністю ряду відомих авторів, які дотримуються спільних творчих принципів. Прийнято виділяти такі основні літературні напрями: класицизм, сентименталізм, романтизм, реалізм, модернізм і постмодернізм.

Напрямки в літературі завжди базуються на відомих творчих принципах і певному художньому методі. Новий художній метод з’являється в літературі виключно за допомогою літературного напряму. При цьому художній метод знаходить історико-соціальні риси, властиві даному напрямку.

Класицизм (XVII — початок XIX століття) характеризується високою громадянськістю тематики і зверненням до античного мистецтва, як до художнього зразком. Сентименталізм (друга половина XVIII століття) сформувався на базі пізнього освіти і відбив зростання демократичних настроїв. Література цього часу відрізнялася інтересом до почуттів людини і його душевному стану.

Романтизм в літературі став чільним художнім методом на межі XVIII-XIX століть у Німеччині. Романтики творили світи виняткових обставин і яскравих пристрастей, включаючи історизм і народність в головні вимоги до літератури. Реалізм — напрям у літературі XIX-XX століть, яке зображувало життя в образах, максимально наближених до дійсності. До реалізму відносять творчість Бальзака, Золя, Діккенса, Теккерея, а також російських письменників: Пушкіна, Гоголя, Достоєвського, Гончарова, Толстого та інших.

Модернізм служить назвою ряду явищ в мистецтві XX століття. Цей напрямок характеризується космополітичністю і зазвичай зображує самотньої людини, втраченого в урбаністичному середовищі. Постмодернізм, що сформувався в 60-70-ті роки XX століття, базується на художньому цитуванні, запозиченні сюжету і спрощення мови.