Всі світові релігії вважають, що жінка в цей час — нечиста. Іслам забороняє в цьому час чоловікові торкатися до дружини, православна церква не дозволяє жінці в ці дні вхід в храм і здійснення таїнств. А вже скільки прийме і забобонів виникло за століття існування людства. До цих пір в Росії вважається, що в ці дні господиня не повинна займатися заготовками на зиму: все, загорнене в банки, запліснявіє або скисне. Це все про неї, про менструації.
Інструкція
- Неоднозначне ставлення до менструації цілком зрозуміло. Саме поява менструальних виділень свідчить про настання репродуктивного віку жінки. А до материнства в усі часи ставлення у всіх без винятку релігій особливе.
- Енциклопедія визначає менструацію як відторгнення потовщеного слизового шару матки, званого ендометрієм, і виділення з матки крові, що відбуваються циклічно у жінок.
- Термін «менструація» невіддільний від терміна «овуляція». Власне менструація як виділення кров’янистих виділень є фінальним дією менструального циклу. А головна дія — це овуляція, дозрівання і вихід яйцеклітини з яєчника.
- Під час дозрівання яйцеклітини в організмі жінки змінюється гормональний фон, тіло жінки готується до можливого настання вагітності. Ендометрій, що вистилає матку, стає більш пухким, насичується кров’ю. Завдяки цьому, запліднена яйцеклітина зможе легко закріпитися в матці і почати розвиватися.
- У такому стані матка знаходиться всього 12-14 днів, а потім, якщо запліднення не відбулося, рівень гормонів знову змінюється, і організм відторгає частина розрослася слизової. Саме цей процес називається менструацією. Початок менструальної кровотечі свідчить про початок нового циклу.
- Звичайна тривалість менструації розрізняється в різних жінок. Нормальною вважається тривалість кровотечі від 3 до 7 днів. За цей період жінка втрачає в середньому до 250 мл крові. Іноді в менструальних виділеннях присутні слизові згустки, це є одним з варіантів норми. Часто менструальна кровотеча супроводжується «мазаниною» — незначними мажучі виділеннями за один-два дні до або після самої менструації. Проте «мазанина» протягом декількох днів після кровотечі може свідчити про певні гінекологічних проблемах, і варто повідомити про це свого гінеколога.
- Слово «менструація» має латинський корінь «mensis» — місяць. Але думка про те, що менструація відбувається щомісяця — невірна. Тривалість менструального циклу у різних жінок — різна і становить від 21 до 32 днів. Як правило, коротший цикл буває у молодих дівчат, на самому початку репродуктивного віку. Поступово тривалість циклу міняється. Середню тривалість гінекологи вважають рівною 28 дням.
- Наявність менструацій не завжди свідчить про фертильності жінки, так як яйцеклітина може мати різні відхилення у своєму розвитку: бути незрілої, мати будь-які дефекти або взагалі не виходити з фолікула. Але при цьому організм все одно буде регулярно готуватися до можливого настання вагітності.
- Будь-які дивності в протіканні менструації: занадто рясні або занадто мізерні виділення, нерегулярність, сильні болі внизу живота — привід обов’язково пройти обстеження. Захворювання краще виліковується на ранніх стадіях.
- Як правило, перша менструація настає у дівчаток у віці 11-13 років. За останній час нижній поріг репродуктивного віку знизився. Ще в останній чверті минулого століття середнім віком початку менструацій вважався вік 13-15 років.
- За нормальний перебіг менструального циклу відповідає гіпофіз, всі гормональні налаштування жіночого організму дуже чутливі до зовнішніх подразників. Сильне нервове потрясіння або фізичні навантаження можуть стати причиною гормональних збоїв в організмі. У цьому випадку менструації можуть не наступати взагалі. Потім поступово, з відновленням рівня гормонів, відновлюється і менструальний цикл.
- Загасання репродуктивних функцій в організмі жінок пов’язане зі скороченням вироблення естрогену. У цей період менструальний цикл знову може стати нерегулярним, а менструації — мізерними або, навпаки, рясними. Цей час гормональної перебудови називається «клімакс». Поступово менструації припиняються зовсім. Найперша настання клімаксу в жінок було відзначено вже у віці 35-38 років. Більш природним вважається припинення менструальних кровотеч у віці 50-55 років.