Що таке площина

Що таке площина

Площина — поняття неоднозначне, застосовується в медицині, філософії, мистецтві та інших областях. Перший раз з терміном «площину» знайомляться в школі, на уроках геометрії. У геометрії площину визначається як нескінченну безліч точок рівновіддалених від двох точок, що лежать на одній прямій. Таким чином, площина має лише два виміри.

Інструкція

  1. Поняття площину має одне зі значень, як деяка найпростіша гладка поверхня, прикладом якої може служити дзеркало або стіл.

    Термін «площину» вживають і для позначення рівня чого-небудь. Наприклад, площина поверхні води. У переносному значенні, похила площина означає падіння рівня розвитку.
  2. Площина в механіці означає робочу поверхню механізму. Наприклад, в авіації існує термін площину крила, тобто поверхню крила, яка піддається впливу повітряних потоків. У електромеханіки є поняття площини поляризації, яка означає напрям поширення поляризованої електромагнітної хвилі.
  3. У медицині площиною називається уявний рівень або поверхню, яка допомагає визначити розташування органів людини та їх орієнтацію.
  4. В образотворчому мистецтві і в нарисної геометрії площину означає поверхню, на яку проектується заданий предмет або деталь механізму. Розрізняють декілька видів площин, фронтальну, горизонтальну і ін
  5. Поняттям площини в філософії є ​​метафора, що дозволяє використовувати близькі за змістом слова.
  6. У сучасній російській мові термін «площину» використовується для визначення області застосування якихось явищ, процесів. Звичайно їм користуються в книжкових висловах, публічних виступах, наукових роботах. Наприклад, площину політичних інтересів. Також площину може означати і метод дослідження, точку зору на певний предмет, явище. Ще одним значенням слова «площину» є стереотип, тривіальність, шаблон мислення або сприйняття якоїсь справи, заходи.
  7. У розмовній мові присутній і інше значення цього слова. Площина означає вульгарну жарт, дурість. Плоскої гостротою, наприклад, називають несмішну, вульгарну, а часом і образливу насмішку.