Що таке ейфорія

Що таке ейфорія

Нерідко в розмовах люди вживають таке слово як «ейфорія». Багатьом інтуїтивно зрозуміло, що воно означає радісний настрій, незрозуміле почуття щастя, хороший емоційний настрій. Проте не кожна людина до кінця розуміє, що таке ейфорія і які її основні причини.

Інструкція

  1. Згідно з численними тлумачних словників, ейфорія — це незрозуміле піднесений настрій, почуття задоволення або задоволення. Причому подібний стан не підтверджується об’єктивними причинами. Людина начебто спокійний і радий абсолютно всього, що відбувається навколо. Він перестає активно рухатися або старанно працювати — ейфорія ніби заволодіває його свідомістю. Але пояснити, чим викликано таке чудове стан, він не може.
  2. Почуття блаженства і тихої радості наступає, як правило, занадто швидко і триває протягом величезної кількості часу. Саме тому багато медичні працівники стверджують, що ейфорія — це нездорове прояв психіки людини. Однак у тому випадку, коли радість підтверджується хорошими новинами, почуттям закоханості, гордості за власні успіхи, ейфорія визнається цілком адекватним поведінкою мозку на викид в кров адреналіну або позитивних гормонів щастя, що іменуються в практиці ендорфінами.
  3. Бувають ситуації, коли ейфорія викликана штучним способом. Багато дослідників сходяться на думці, що людина, що прийняла наркотичну речовину, деякі сильнодіючі лікарські препарати, або величезну дозу алкоголю, може відчувати почуття, порівнянне з реальною ейфорією. Головний мозок, уражений токсичними речовинами, починає штучно виробляти ендорфіни — людина впадає в спокійний і навіть умиротворений стан. Аналогічного ефекту можна досягти після надмірного фізичного навантаження, важкої психологічної травми, стресу, серйозного захворювання. Не під час виявлена ​​і діагностована ейфорія в цих випадках загрожує невиліковними психічними розладами. Крім того штучно створена ейфорія може привести і до такого стану як летаргічний сон, чи уявна смерть.
  4. Таким чином, екстаз або ейфорія, що характеризується природними причинами, приємна і корисна для людини. Вона дає сили для нових звершень і підкорення наступних вершин. У той же час штучна ейфорія, яка є об’єктом психіатричних досліджень, — це серйозна загроза для здоров’я і життя пацієнта.