Як аналізувати свій урок

Як аналізувати свій урок

Аналіз — невід’ємна частина процесу, особливо якщо справа стосується такого відповідального процесу, як освіта. Учитель зобов’язаний весь час відслідковувати зовнішні реакції і зворотний зв’язок, яку він отримує від учнів. Теорії та практики аналізу уроків присвячено багато методичної літератури, але можна виділити кілька пунктів, які необхідно дотримувати.

Вам знадобиться

- Ручка
- Папір

Інструкція

  1. У першу чергу, необхідно оцінити урок з точки зору досягнутої мети. Урок повинен бути структурований, логічний, мати чітко виражене вступ і завершальну частину, матеріал повинен бути присвячений одній темі.
  2. Подача матеріалу повинна відповідати рівню слухачів — учнів, і завданням, поставленим для цього уроку. Учні повинні бути залучені в процес уроку, не допускається одностороннє виклад матеріалу без зворотного зв’язку з боку учнів.
  3. Темп уроку повинен бути ідеально відповідним викладається темі і специфіці уроку, змішування декількох напрямків може згубно позначитися на засвоєнні матеріалу учнями.
  4. Учні повинні повністю брати участь в уроці і не займатися будь-якої сторонньої діяльністю. Учитель у процесі уроку повинен підтримувати зацікавленість та участь дітей способами, не суперечать професійній етиці педагогів.
  5. Перераховані вище пункти є основними індикаторами, на підставі яких робиться висновок про успішність уроку, але не варто забувати і про відчуття самого вчителя. Потрібно пам’ятати, що емоційний фон педагога до і після уроку — найкращий показник того, чи був успішний урок і наскільки добре він пройшов.

Корисні поради

Аналізуйте емоції як факт, при аналізі намагайтеся думати з третьої позиції — позиції людини з боку, цим ви уникнете похибок аналізу та удаваної логіки.