Рідко зустрічаються ситуації, коли за обопільною згодою сторін розриваються раніше укладені між ними договори. Набагато частіше це відбувається на підставі судового рішення.
Вам знадобиться
— договір купівлі-продажу;
- Документи, що підтверджують порушення з боку покупця або продавця товару;
- Заяви до суду або Товариство захисту прав споживачів.
Інструкція
- Визнання договору купівлі-продажу недійсним не означає автоматичного його повернення однієї зі сторін. Подайте до суду дві позовні заяви, в одному просите про законне визнання укладеного договору неправомірним, а в другому клопотання про повернення в вашу користь проданого майна.
- Після прийняття судом позитивного рішення за вашим позовними заявами, відвідайте Єдиний державний реєстр прав та угод з нерухомим майном. Повністю перепишіть дані про власника нерухомості.
- Вимоги деяких державних органів здатні скасувати договір купівлі-продажу. Зверніться до Антимонопольного комітету, якщо ваші права як покупця неодноразово порушувалися підприємством-монополістом. Ця урядова організація може оформити припис про скасування домовленості, що суперечить федеральному антимонопольному законодавству.
- Договір купівлі-продажу може бути анульований, якщо покупець ігнорував покладену на нього закондательства обов’язок і повністю не сплатив або не застрахував покупку. Скасування договору також спричиняє ненадання покупцем у встановлений строк відвантажувальної рознарядки. Це положення грунтується на пункті 4 статті 462 Цивільного кодексу РФ.
- Розірвемо договір купівлі-продажу, якщо продавець відмовляється у встановлені терміни передавати вам товар, комплектуючі матеріали та інструменти. Підставою анулювання домовленості може стати порушення умов продажу, викликане неякісним товаром.
- Скасовуючи договір купівлі-продажу, зверніться спочатку до партнера, яка уклала з вами угоду. У разі відмови клопочеться в Товариство захисту споживачів або подайте в судову інстанцію заяви про визнання договору недійсним та про повернення ваших коштів.