Армування додає бетону необхідну міцність. Для створення потужної конструкції, здатної витримувати великі навантаження, слід дотриматися правильне співвідношення в’яжучих елементів: арматури і заповнювачів.
Вам знадобиться
— арматура
- Бетономішалка
- Зварювальний апарат
Інструкція
- Прути круглого перерізу для армування бетону можу бути ребристими або гладкими, діаметром 5,5 — 40 мм. Довжина їх становить від 6 до 18 м. У залежності від довжини і діаметра, прути продаються в зв’язці (прямі) або в бунтах. Якщо прути для армування доставлені на будівництво в бунтах, розігніть їх перед різкою і укладанням на дощатій помості.
- Якщо на будівельному ділянці відсутня необхідна для цього обладнання, то краще віддайте перевагу прута в зв’язках або вже порізаним і вигнутим згідно з проектом. Іноді випрямлення прутів роблять за допомогою вантажного автомобіля, однак це дуже небезпечно: раптово порвалися натягнутий прут може сильно поранити людей, що знаходяться поруч.
- Можна замовити вже сформовані каркаси на заводі. Однак для доставки їх на будівництво та подальшої роботи з ними потрібно спеціальне обладнання. Якщо ви позбавлені можливості використовувати таке на своєму будівельній ділянці, складіть каркас самостійно. Зварювальні роботи довірте спеціалістам. При виконанні дрібних робіт проводите в’язку арматури вручну.
- Якщо діаметр стержнів не перевищує 25 мм, скріплюйте їх точковим зварюванням, пластмасовими з’єднувальними елементами або в’язальної дротом. Стрижні більшого діаметра скріплюйте тільки дуговим зварюванням (якщо проект не передбачає інші методи). З’єднайте зварюванням або перев’язкою не менше 50% перетинів, обов’язково забезпечуючи скріплення в кутах.
- Використовуючи для армування бетону дріт, врахуйте, що вона повинна бути виконана із спеціальної нержавіючої сталі і мати діаметр від 3 до 12 мм. Виготовте з неї зварні сітки, мають прямокутні або квадратні осередки. Відстань між відрізками дроту, складовими стінки осередку повинно бути від 5 до 20 см.
- Скидайте бетонну суміш в армовані конструкції шарами, ущільнюючи кожний з них штикуванням або вібраторами. Пам’ятайте, що потрапляння в бетон грунту, що відходить від бровки котловану або траншеї, підвищує ймовірність утворення тріщин і знижує міцність бетону.
- Також армувати бетон можна сталевими волокнами, виготовленими з різаної в холодному вигляді стали. Даний спосіб армування, званий дисперсним, ідеально підходить для плит і покриттів, що укладаються безпосередньо на грунті. Подібні споруди дуже міцні і стійкі до усадки і розтріскування. Для армування бетону сталевими волокнами засинайте їх прямо в замішуємо бетон.