Як без градусника дізнатися температуру


 

Підвищення температури тіла є природною реакцією організму на внутрішній запальний процес. Перше, що ми робимо, коли відчуваємо нездужання — вимірюємо температуру. Звичайно, краще робити це за допомогою спеціальних приладів — медичних термометрів. Якщо ж градусника під рукою не виявилося, підвищену температуру тіла під силу визначити самостійно.



Вам знадобиться

— секундомір.

Інструкція

  1. Встановити підвищення температури можна за допомогою дотиків. Однак краще доторкатися не до чола, а до шиї хворого біля самої основи черепа, або потримати долоню в ліктьовому або колінному згині. При високих температурах кінцівки і голова звичайно охолоджуються, а ці місця навпаки, концентрують жар. Звичайно, даний метод досить приблизний і суб’єктивний, проте він дозволяє виявити певні коливання температури тіла. Дуже важливо, щоб людина, яка доторкається до тіла хворого, був здоровий, інакше він просто не зможе відчути жар.
  2. Непрямі ознаки підвищення температури тіла — загальна втома, ломота, озноб. Хворий відчуває відчуття сухості в роті, спрагу і бажання укутатися тепліше. В цьому випадку, необхідно дотримувати правильний питний режим, вживаючи якомога більше нейтральної рідини (води, морсу, теплого чаю з лимоном). Початок рясного потовиділення буде сигналом того, що температура починає знижуватися.
  3. Висока температура впливає на частоту пульсу хворого. Прикладіть пальці до зап’ястя і намацайте променеву артерію. Засічіть на секундомірі час і підрахуйте кількість ударів протягом однієї хвилини. Якщо пульс здорової дорослої людини в горизонтальному положенні складає близько 80 ударів на хвилину, то при збільшенні температури тіла на 1 градус пульс частішає в середньому на 8-10 ударів.
  4. Ще однією ознакою, що супроводжує високу температуру тіла, є прискорене дихання. Засічіть 1 хвилину і порахуйте кількість вдихів за цей період. Нормальна частота дихання здорової людини — близько 18-20 вдихів під час неспання і 10-15 вдихів під час сну. Відповідно, чим частіше і важче дихає хворий, тим вище у нього температура.
  5. Всі перераховані методики здатні дати лише приблизний результат. Тому, в будь-якому випадку необхідно якомога швидше виміряти температуру тіла за допомогою медичного термометра. Тільки так можна отримати найбільш точну інформацію про стан хворого і робити подальші кроки для діагностики захворювання та його лікування.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.