Побілка молодих дерев покликана захистити їх в осінньо-весняний період від посягання шкідників, різних хвороб і сонячних опіків. Для досягнення максимального захисного ефекту наносите побілку за правилами.
Вам знадобиться
— дротяна щітка
- Кисть
- Замазка
- Тваринний жир
- Парафін
- Каніфоль
- Пісок
- Деревна зола
- Крейда
- Коров’як
- Мильний розчин
- Вапно
- Гасіння купорос
- Столярний клей
- Глина
Інструкція
- Навесні вибирайте для нанесення побілки сухий прохолодний день, коли земля ще не прогрілася настільки, щоб у ній пробудилися зимуючі шкідники. Незахищене дерево в наступаючому сезоні стане для них бажаним притулком. Восени ж приступайте до побілки, коли почне замерзати грунт і зникне небезпека змивання побілки дощами.
- Врахуйте, що молоді деревця з гладкою корою білити не варто зовсім, оскільки в результаті закупорки пір вапняним розчином відбудеться порушення газообміну, рослина стане гірше рости, сповільниться процес потовщення штамба.
- Огляньте стовбури дерев, очистіть їх дротяною щіткою або скребком від лишайників і мохів. Відскребіть стару трухляву кору. Рани, діаметр яких перевищує два сантиметри, замажте садовим варом, щоб захистити дерево від проникнення і згубного впливу хвороботворних грибів.
- Для приготування вару розтопіть частина тваринного жиру, опустіть в нього дві частини парафіну чи воску. Як тільки останній інгредієнт розплавиться, додайте до маси тонко розмолоту каніфоль. Варіть суміш близько 30 хвилин до повного розчинення. Вилийте вар в посуд з холодною водою, розминайте масу до тих пір, поки вона не стане м’якою.
- Більш дрібні ранки закладіть мастикою. Візьміть одну частину піску, по вісім частин деревної золи та крейди і шістнадцять частин коров’яку. Змішайте всі інгредієнти разом і розбавте мильною водою, довівши склад до консистенції густої сметани. Для додання в’язкості додайте в розчин дрібно нарізану шерсть.
- Також перед побілкою можна замазати рани олійною фарбою на основі натуральної оліфи. Краще всього використовувати сурик або охру. Не наносите цинкові білила.
- Приготуйте розчин для побілки. На відро води візьміть два кілограми свіжогашеним вапна. До цього розчину додайте залізний купорос, попередньо розвівши його у воді. Додавайте з розрахунку: на відро розчину — півкілограма купоросу. Для кращого прилипання вапна до столу введіть в отриману суміш 100г столярного клею, а також по 0,5 кілограма свіжого коров’яку і глини.
- Солом’яну або звичайну малярську кисть умочуйте в розчин і промазуйте дерева від коріння до підстав головних розгалужень і трохи вище.