Як бути хорошим офіціантом

Як бути хорошим офіціантом

З кожним роком збільшується кількість закладів громадського харчування, збільшується асортимент і якість поданих у них страв. Господарі їх не шкодують грошей на оформлення приміщення, замовляючи індивідуальний дизайн і дорогу посуд, але от якість обслуговування залишає бажати кращого. Сьогодні хороший, грамотний офіціант буквально на вагу золота і його візьмуть на роботу в будь-який ресторан.

Інструкція

  1. Офіціант — уповноважений представник закладу. Саме він, його обслуговування, дають клієнту перше уявлення про ту роботу, яку виконують всі інші співробітники ресторану. Ніяка кухня, як би хороша вона не була, не змусить залишитися клієнта, якщо йому відразу не сподобається, як його зустрів і почав обслуговувати офіціант.
  2. Перше, на що звертають увагу клієнти — охайний зовнішній вигляд, акуратна зачіска, випрасувана чистий одяг, бездоганно чисті руки. Нікому не приємно бачити як людина, не навчився дотримуватися правил гігієни, подає.
  3. З перших ваших слів, з привітання, з посмішки починається спілкування з клієнтом, ви повинні бути ввічливі і привітні, повинні знати технічні прийоми обслуговування і вміти застосовувати їх на практиці. Для того щоб допомогти клієнту зробити вибір, ви повинні бути не тільки психологом, а й знати основи товарознавства продовольчих товарів та кулінарії.
  4. Два основних моменти визначають атмосферу за вашим столом: процедура обслуговування і його настрій. Щоб грамотно обслуговувати клієнта, вивчіть призначення столових приладів, посуду, правила оформлення столу, сервіровки і розстановки приладів, порядок подачі блюд. Ви повинні знати відповідність між поданими стравами і напоями, завжди зуміти ненав’язливо порадити клієнтові і допомогти йому зробити правильний вибір з урахуванням особливостей національних кухонь.
  5. Ви також повинні знати тонкощі обслуговування, пов’язані з національними традиціями, вміти обслужити гостей в основних традиціях подачі страв: французької, російської, англійської, американської. Вам потрібно знати основні правила обслуговування — як подавати і прибирати страви, розливати напої і міняти прилади, тримати тарілки, столові прилади, келихи, як тримати в порядку робочу зону.
  6. Застільна атмосфера багато в чому залежить від вас. Намагайтеся передбачити бажання клієнта, уважно вислухайте замовлення, докладно розповідайте йому про якість та склад страв, будьте ненав’язливі, але уважні, доброзичливі. Вам також буде потрібно витримка і емоційна стійкість, гарна спостережливість і пам’ять. Додатковим плюсом для гарного офіціанта є знання однієї-двох іноземних мов.