На Русі прийнято здійснювати таїнство хрещення над немовлям на восьмий або сороковий день його життя. Оскільки сам він ще не може виконати двох обов’язкових вимог, необхідних для з’єднання з Богом, то зобов’язання віри і покаяння беруть на себе його хресні батьки. За законами християнства саме вони стають другими мамою і татом. Бути справжньою хрещеною мамою — почесна, але відповідальний обов’язок.
Інструкція
- Перш за все, ви повинні бути самі хрещені за православним звичаєм і вам не повинно бути менше 13 років, оскільки тільки з цього віку Церква вважає жінок здатними свідомо ручатися за віру свого хрещеного сина і знати догми і закони православ’я.
- Ви приймаєте на себе турботу про свою хрещеницю або хрещеника. Це, звичайно, не тільки подарунки та відвідування на день ангела і день народження, це, перш за все молитовне супровід його життя. Тепер в щовечора своєму зверненні до Господа, ви повинні обов’язково згадувати його ім’я разом з проханнями про здоров’я, спасіння і допомоги у вихованні своїх і хрещених дітей, благополуччя їх і родичів.
- Тепер ви берете на себе обов’язки провідника та супроводжуючого на шляху малюка до православ’я. Водите малюка з собою до церкви, супроводжуйте його до причастя у церковні свята. Читайте з ним його першу дитячу Біблію в картинках і відповідайте на його питання, почніть вивчати Священну Історію. Вивчайте його заповідей християнства.
- Ставши хрещеною мамою, ви стаєте помічницею його рідної матері, у якої не завжди є час на виховання дитини, візьміть на себе частину цих обов’язків. Не обов’язково присвячувати ваше спілкування з хрещеником тільки питань релігійного виховання, вчіть його загальнолюдським цінностям, переконуйте послух і любов до батьків, повага і пошана до старших. Такі душевні контакти стануть для дитини хорошою щепленням імунітету проти вульгарності і насильства, які виливаються на незміцнілі дитячі душі з екранів телевізорів.