Як бути ввічливим з людьми

Як бути ввічливим з людьми

Повноцінним і повноправним членом суспільства може бути тільки ввічлива людина. Ні суспільне становище, ні погане самопочуття, ні пережиті неприємності не дають права бути неввічливим або грубими з оточуючими. Існують правила ввічливості, які знайомі нам з дитинства. А є такі правила, з якими ми стикаємося, будучи вже дорослими людьми.

Інструкція

  1. Не поспішайте увійти в салон першим: пропустіть старих, жінок і дітей. Якщо вже так вийшло, не займайте єдине вільне місце.
  2. Пам’ятайте, ввічлива людина завжди поступиться місцем жінці з дитиною, старому, інваліду або майбутній матусі.
  3. Не кладіть багаж (валізи, рюкзаки, вудки або громіздкі сумки) на сусіднє сидіння. Це місце для пасажирів, а не для багажу.
  4. У дощову погоду не кладіть парасольку на сидіння. Розташуйте парасольку так, щоб не капало на ваших попутників, і щоб він не заважав проходу пасажирів.
  5. Якщо ви їсте в громадському транспорті стоячи, пройдіть в середину салону. Не заважайте іншим пасажирам входити і виходити, не стійте на проході.
  6. Поважайте водія: якщо передбачені зупинки на вимогу, голосно кличте свою зупинку. Так само наперед підійдіть до виходу і приготуйте гроші за проїзд.
  7. Не входьте в транспорт з рюкзаком за спиною. Він займає багато місця і заважає іншим пасажирам. Зніміть рюкзак ще на вулиці, а в транспорті поставте його поруч із собою.
  8. Розмовляйте тихо. Бережіть вуха ваших попутників: не сваріться і не кричіть. Так само уникайте розмов на інтимні теми.
  9. Чи не переносите в транспорт забруднюють предмети. Не їжте морозиво чи чебуреки. Так само відмовтеся від гостро-пахнуть продуктів, наприклад, від часникових сухариків. Втім, ви нікому не заважаєте, якщо будете смоктати карамельку або жувати шоколадний батончик.
  10. Ведіть себе так, як хочете, щоб інші люди вели себе по відношенню до вас.