Прийняти спадщину необхідно протягом півроку після оголошення заповіту. Однак трапляється так, що з якихось причин спадкоємець не встигає в зазначений термін взяти те, що йому належить. Це може привести до певних труднощів і навіть до позбавлення права на спадщину.
Інструкція
- У першу чергу зв’яжіться з іншими спадкоємцями, які прийняли свою частку спадщини в зазначені терміни. Кожен з них повинен надати свою письмову згоду на отримання вами вашої долі. Отримавши згоду від усіх згаданих у заповіті, ви зможете отримати спадщину. В цьому випадку не буде потрібно навіть втручання суду, достатньо буде лише надати необхідні папери нотаріуса і попросити його внести поправки в оформлені документи. Однак якщо хоча б один із спадкоємців відмовить вам, доведеться вирішувати справу через суд.
- Дізнатися, збережена ваша частина спадщини. Справа в тому, що якщо з вини інших спадкоємців належне вам майно було пошкоджено, знищено, вкрадено і т.п., то ви маєте право на компенсацію. Як правило, домагатися отримання компенсації доводиться в судовому порядку, доводячи і своє право на спадщину, і той факт, що з вини інших людей не була забезпечена фізична збереження майна.
- Зверніться до суду, якщо отримати спадок іншими способами не вдалося. Врахуйте, що суд розгляне вашу справу тільки в тому випадку, якщо у вас були поважні причини для пропуску встановленого терміну і ви подали позовну заяву не пізніше ніж через півроку після того, як ці причини втратили силу. Поважними причинами вважаються важка хвороба, тривале відрядження, відсутність відомостей про смерть заповідача і т.п.
- Зберіть докази того, що ви не могли прийняти спадщину раніше. Наприклад, якщо ви перенесли важку хворобу, надайте всі необхідні медичні висновки та довідки, які допоможуть підтвердити вашу правоту. Якщо ви їхали в тривале відрядження, то можуть знадобитися відповідні довідки з місця роботи.
- Врахуйте, що ваше право на спадщину буде підтверджено судом, якщо ви зможете довести, що фактично взяли те, що вам належить, протягом півроку після смерті заповідача. Для цього потрібно заздалегідь стягнути борги, які належали заповідачеві, або виплатити його борги за свій рахунок, витратити гроші на утримання успадкованого майна, захистити його від домагань третіх осіб і т.п.