Якщо у відповідача є зустрічні вимоги до позивача, з метою спільного розгляду з основним позовом, він має право пред’явити зустрічний. Зустрічний позов може бути заявлений в будь-який час до винесення рішення судом. Коли в рамках однієї справи розглядається основний і зустрічний позови, порядок дій наступний:
Інструкція
- На зустрічні вимоги потрібно підготувати відгук, обгрунтувати їх неправомірність, мотивувати свою позицію, прикласти в якості доказів підтверджуючі документи.
- Особливості розгляду таких справ — кожна зі сторін одночасно є позивачем і відповідачем у справі. При взаємозв’язку позовів процес по кожному ведеться самостійно. Наприклад, зустрічний позов можна залишити без розгляду.
- Пред’явлення зустрічного позову є підставою для відкладення судового розгляду, так як позивачу необхідно ознайомитися з документами, представити свої заперечення, витребувати нові докази.
- У ході судового засідання висловлюється позиція позивача і відповідача за первісним позовом, після цього — за зустрічним позовом. Сторони ставлять один одному питання, суд уточнює їхні аргументи. Розгляд такої справи відбувається за загальними правилами позовного провадження.
- За результатами розгляду справи суддя виносить одне рішення, де вказує на відмову або задоволення вимог за основним і зустрічного позову. Якщо з обох сторін підлягають стягненню грошові суми, суддя проводить залік. Оскаржити таке рішення можна тільки в частині задоволення зустрічного позову.
Зверніть увагу
Пред’явлення зустрічного позову направлено до заліку вимог, але не означає визнання відповідачем основного позову.