Ніщо так не лякає молодих батьків, як раптове нездужання дитини. Особливо, якщо він настільки малий, що не може пояснити, де в нього болить. Природно, займатися самолікуванням не варто, але поки лікар не прибув, малюкові потрібно допомогти. Як же бути, якщо дитина захворіла?
Інструкція
- У маленьких дітей до певного віку завжди порушена терморегуляція. Температура може піднятися, якщо ви його перекутаете. У нормі вона може коливатися від 36,5 до 37,5. Якщо температура піднялася — роздягніть малюка, залишивши в білизні, дайте питво. Якщо температура не нормалізувалася — потрібно дати жарознижуючі і викликати лікаря. В аптеці вам порадять і дозу, і сам засіб. Швидку слід викликати, якщо температура немовляти вище 39,0 і не збивається жарознижуючим. А також якщо виникли інші тривожні симптоми — судоми, блідість або почервоніння і т.д.
- До 3-4 місяців у маленьких дітей буває біль у животику. Вони плачуть, турбуються, але якщо при цьому продовжують їсти і додавати у вазі, то нічого страшного немає. Немовляті можна допомогти, даючи йому відвар насіння кропу або розчин продається в аптеці спеціального порошку. Також лікарі рекомендують під час нападу гладити йому животик великим пальцем — за годинниковою стрілкою навколо пупка, поки біль не вщухне. Ще в такому випадку допомагає носіння дитини, притиснувши його животиком до свого тіла. Тепло і недуже тиск полегшать стан малюка. Нападів апендициту у дітей такого віку практично не буває. Однак болю, які супроводжуються проносом, блювотою, температурою або іншими симптомами, вимагають термінового виклику лікаря.
- При розладі кишечнику, що викликає сильний пронос, головна небезпека — зневоднення. І чим менша дитина — тим більше ця небезпека. Давайте йому додатково перед кожним годуванням близько 50 мл розчину порошку, що допомагає відновити об’єм рідини в організмі. Для дітей постарше слід скасувати молочні продукти, фрукти та сирі овочі. Годуйте малюка рисом або морквою, постійно пропонуйте питво розчину порошку для регідратації, але невеликими порціями. Якщо у дитини різко підніметься температура і почнеться ще й блювота — викликайте швидку!
- Блювота може супроводжувати небезпечні інфекційні захворювання — менінгіт, гастроентерит, пневмонію та інші, так що лікаря потрібно викликати обов’язково. До його приходу давайте дитині розчин порошку для регідратації по одній столовій ложці кожні 5 хвилин, поки блювота не припиниться. Якщо вона супроводжується болем, високою температурою, лихоманкою, блідістю або іншими насторожували симптомами — викликайте швидку!
- Травми голови у маленьких дітей трапляються досить часто. Якщо удар був сильний, обов’язково зверніться до лікаря. Швидку слід викликати, якщо після удару з’явилася блювота, збудження або млявість, сонливість, кровотеча з вух або носа й інші тривожні симптоми.
- Якщо малюк обпікся до червоності, промийте місце опіку водою і прикрийте спеціальної пов’язкою з загоює маззю або простим бинтом. Якщо з’явився пухир, у жодному випадку його не проколюйте — можна занести інфекцію, промийте і також забинтуйте. Якщо шкіра в місці опіку потемніла і затверділа — прикрийте її бинтом і зверніться в швидку допомогу.
- Якщо у малюка закладений ніс, йому можна закапати фізіологічний розчин або краплі, що відповідають віку. Перед цим з носика бажано відсмоктати слиз за допомогою спеціальної груші. Лікаря слід викликати, якщо нежить супроводжується температурою, болем, кашлем.
- Сильний гавкаючий кашель і галасливі вдихи і видихи свідчать про ларингіті. Викличте лікаря, зволожите пульверизатором в кімнаті повітря і намагайтеся тримати дитину у вертикальному положенні або сидячи. Цими ж рекомендаціями можна скористатися і при ускладнених видихах при підозрі на бронхіт або астму.
- У будь-якому випадку, якщо дитина захворіла, не можна панікувати і лякатися. Маля відразу відчує вашу нервозність. Залишайтеся спокійними і спостерігайте за дитиною, відзначайте всі виниклі симптоми. Якщо він не спить — розмовляйте з ним, або просто потримайте на руках. Ласка і присутність поруч коханої мами допоможуть малюкові швидше одужати.