Жоден учасник дорожнього руху не застрахований від попадання в дорожньо-транспортна пригода, адже навіть повне дотримання правил дорожнього руху не є панацеєю, оскільки ніхто не зможе дати гарантію, що на дорозі вам не зустрінеться чергова машина, власник якої впевнений в тому, що з ним ніколи нічого не трапиться. Саме такі учасники руху спокійно створюють аварійні ситуації, з яких іноді буває досить складно вийти без втрат.
Інструкція
- По-перше, як тільки сталася пригода, потрібно негайно зупинити машину і включити аварійну сигналізацію.
- По-друге, необхідно знайти свідків ДТП, тому що це допоможе при розслідуванні події і визначенні його винуватця. Незайвим буде дізнатися, що на вашу користь можуть свідчити і дружина, і друг і будь-який інший чоловік, яких був з вами в момент аварії і який здатний повідомити потрібну інформацію про те, що трапилося (оскільки такого визначення, як «зацікавлена особа», в законодавстві не існує ).
- По-третє, позначте місце події: захистіть сліди гальмування і інші пов’язані з аварії предмети; виставите знак аварійної зупинки на відстані не менше 15 метрів.
- Також слід повідомити про подію в ГИБДД і страхову компанію (при необхідності).
- Нарешті, дочекайтеся приїзду співробітників ДАІ і фахівців зі страхової компанії.
Зверніть увагу
Ні за яких обставин не покидайте місце події, навіть якщо інший учасник аварії не має до вас ніяких претензій і пропонує розійтися «полюбовно»!
Корисні поради
Пам’ятайте, що від ваших дій залежатиме весь хід розслідування обставин ДТП, визначення винного і міра покарання.