Каналізація необхідна для комфортного перебування у великому заміському будинку і на маленькій дачі. Якщо перед вами стоїть проблема відведення стічних вод на садовій ділянці, розгляньте способи збору нечистот і підберіть відповідний для себе варіант.
Інструкція
- Виберіть систему збору нечистот.
Систему автономної каналізації можна влаштувати у вигляді простих накопичувачів або складних споруд з біологічної та механічної очищенням зібраних відходів. Перші — вигрібні ями з дном і без дна. У них збираються, а потім відкачуються нечистоти. Розрахуйте обсяг ями, враховуючи середньодобова витрата води однією людиною (в середньому 150-170 л). Якщо кількість стічних вод на добу не перевищують 1 м 3 — зробіть просту вигрібну яму.
- Виберіть місце для вигрібної ями.
Незважаючи на простоту споруди, існує кілька обмежень по його розташуванню на ділянці. Це і видалення від джерел питної води, і зручний під’їзд машини, і достатню відстань від житлових приміщень та ділянок з рослинами. Розташуйте яму ближче до дороги, щоб асенізаційні машина вільно могла під’їжджати до місця вигребу. При наявності на ділянці колодязя або іншого водозабору не розташовуйте відстійник на одній з ним лінії — це може призвести до потрапляння нечистот в питну воду.
- Зробіть накопичувач з дном.
Якщо грунтові води підходять до поверхні ближче 2 м, зробіть для відходів герметичну вигрібну яму. Виконайте стіни з матеріалу, який не піддається гниттю: бетону, залізобетону, цегли, каменю. Виберіть бетонні кільця круглого або квадратного перетину і встановіть їх один на одного в підготовлений котлован. Проведіть роботи по герметизації зовнішніх і внутрішніх стиків, використовуючи армований бетон, а потім — шар бітуму. При цьому попередньо на дно насипте глину шаром 30 см і зробіть ухил в 45 градусів для кращої відкачування вмісту.
- Встановіть кришку.
Зверху споруди покладіть перекриття з люком для шланга. Отвір (70х70 см) закрийте двома кришками з теплоизолирующей прошарком з пінопласту або мінеральної вати. Першу поставте на перекриття, другу — на рівні землі після засипки споруди. Вирийте траншею, просипьте її шаром піску і прокладете в них до відстійника утеплені каналізаційні труби діаметром не менше 100 мм.
- Використовуйте готові системи.
В якості накопичувачів можна встановити на ділянці готовий септик — покращений варіант вигрібної ями, застосовуваний для влаштування каналізації на дачі і заміських будинках. Для нього не доведеться відводити затишне місце на ділянці — септик допускає безпосередню близькість до будинку. Крім того, ємність герметична і водонепроникна, що важливо при високому стоянні грунтових вод. Зверніть увагу на установку, корпус якого виконаний з склопластика — він не схильний до корозії.
Зверніть увагу
Підготуйте траншею із загальним ухилом 3-5 градусів, щоб відвід каналізаційних вод проходив самопливом.
Корисні поради
Щоб асенізаційні машина могла повністю відкачати всі нечистоти, розташовуйте дно накопичувача не глибше 3 м від поверхні землі.