Як бути зібраним


 

Успіх у справах, якщо ви до нього прагнете, приходить лише до людини, яка вміє організувати свою роботу ефективно і правильно. Цього не можна досягти без зібраності, акуратності і пунктуальності. Ці якості повинні щепитися людині в дитинстві, але і в зрілому віці можна перебудувати себе, якщо дуже захотіти.



Інструкція

  1. Заведіть солідний товстий щоденник, адже навіть його вигляд повинен говорити про серйозність вашого завдання. Налаштуйтеся все завжди доводити до кінця, тому вас не повинні влаштовувати напівзаходи у вигляді обривків папірців з кострубатою записом планів на сьогодні. Як тільки ви дізнаєтеся про підготовлюваний подію або зустрічі, тут же беріть свій «гросбух» і акуратним розбірливим почерком робіть докладний запис.
  2. Не скорочуйте написане, після часу буде важко зрозуміти, що ж зашифровано в посланні. Відзначайте місце і час, залишайте кілька порожніх рядків, щоб в майбутньому ви змогли внести правки до запису. Таким чином, вся інформація про ваших сьогохвилинних і довгострокових планах буде зібрана в одному місці в межах доступу.
  3. Звикайте щовечора переглядати щоденник, щоб знати, що вас чекає завтра і мати можливість підготуватися до події. Якщо для цього потрібно більше часу, обов’язково робіть відповідний запис на день, намічений для початку підготовки.
  4. Зібраність — це володіння і вміння управляти оперативною інформацією, зв’язками, знаннями, інтелектом, підручними засобами, мовою і ще багатьма потрібними речами. Але найголовніше — це володіння інформацією, якою ви з успіхом розпоряджаєтеся, маючи свій чарівний щоденник і свої блискучі знання.
  5. Попрацюйте над своїми нервами і загальним психічним станом. Адже, якщо ви не вмієте застосувати свої знання в житті, використовувати їх у своїх цілях, значить, зібраності і концентрації вам не вистачає. Вчіться справлятися з емоціями, які заважають зосередженості.
  6. Не відволікайтеся від роботи на дрібниці, що заважають займатися справою. Вимкніть телевізор, радіо, телефон. Людина незібраний часто відволікається на цікаву передачу, знайому мелодію. Проходить кілька хвилин — і він уже не в змозі зосередитися на роботі, він йде заварювати чай, починає робити щось інше, в кінцевому рахунку ніякого результату немає.
  7. Відведіть певне місце для свого кабінету, ідеальний варіант — це тиха окрема кімната, але за відсутності такої зійде і затишний куточок за ширмою. Розкладіть всі речі в строгому порядку, щоб ви завжди знали, що десь взяти. За тим же принципом організуйте і своє робоче місце в офісі.
  8. Не виправдовуйте самого себе за запізнення. Не звинувачуйте в цьому обставини чи інших людей, переконайте себе в тому, що тільки від вас залежить, запізнитеся ви чи ні. Намагайтеся вранці не займатися ніякими зайвими справами: читати книгу, включати комп’ютер і багато іншого. За такий короткий термін ви не відпочинете, а тільки втратите дорогоцінні хвилини.
  9. Спробуйте перевести будильник на п’ять-десять хвилин тому. Цього часу може виявитися достатньо, щоб вчасно прийти на роботу. Придумайте якусь мотивацію приходити вчасно, наприклад: щоб не засмучувати друзів і родичів, не викликати невдоволення начальства.