Основні забруднення (99%) скупчуються на дні басейну та у верхньому шарі води (1-5 см). Більш легкі частинки (сміття, спори рослин, водорості) залишаються на поверхні, а більш важкі осідають на дні і стінках басейну. Відповідно, головне забезпечити чистку саме цих двох областей.
Інструкція
- Якщо ваш басейн не дуже великий, а на ділянці є що поливати, то можливий варіант організації проточної системи водообміну. Проточні водойми практично не цвітуть і, відповідно, не буде водоростей ні на поверхні, ні на стінках. Для цього достатньо забезпечити регулярну зміну всього 0,5% води, з поверхні басейну, яку можна використовувати для поливу ділянки. Але, звичайно, при цьому не можна застосовувати хлор та інші хімікати для дезінфекції.
- Для реалізації цього методу доведеться застосувати інженерну думку, так як сервісні фірми не пропонують готових рішень. Ідеї для реалізації ви можете подивитися тут: http://delaysam.ru/dachastroy/dachastroy20.html
- При класичній організації басейну обов’язково встановіть фільтраційну установку, яка в змозі очистити всю воду. Уважно стежте за фільтруючим елементом і вчасно міняйте або прополіскуйте пісок у ньому.
- Вибирайте фільтр, виходячи з обсягу басейну. За правилами фільтр повинен пропускати весь обсяг води, що знаходиться в басейні, протягом чотирьох годин. Для цього зверніть увагу на продуктивність, яка обов’язково вказується на упаковці.
- Найдешевший метод дезінфекції води в басейні — хлорування. Для зменшення концентрації хлору використовуйте додаткове обладнання: озонатори, УФ-лампи, іонізатори.
- При несильному забрудненні стінок досить внести подвійну дозу очищаючих і дензіфіцірующіх агентів. При більш помітному — використовувати підводний пилосос. Якщо ці два способи не дають бажаного результату, залишається злити воду і фізично очистити стінки за допомогою щітки та миючого засобу.
- Встановіть скріммер — пристрій для збору великих забруднень з зовнішнього шару води. Зазвичай пилососи для басейнів приєднуються до форсунки забору води або скріммеру.
- Для очищення басейну власними силами придбайте пилосос. Крім ручних пилососів бувають автоматичні апарати. Це пилососи-роботи, які пересуваються по дну (а деякі і по стінках) басейну за заданою програмою або за допомогою пульта дистанційного керування.