З часом механічні годинники «збивають» хід. Відбувається це тому, що в механізмі скупчується пил, який порушує роботу шестерень, їх точність. Для того щоб час у вашому будинку відповідало дійсності, механічні годинники потрібно чистити.
Вам знадобиться
невелику кількість березової тирси, ємність, кілька аркушів чистого цигаркового паперу, гумова медична груша і пінцет, пензлик з дрібним ворсом і зубна щеткуа з м’якою щетиною
Інструкція
- Один раз на 3 роки необхідно проводити чистку годин і змазування деталей механізму, саме ці дії захищають годинник від швидкого зносу. Така чистка годинникового механізму необхідну дію, адже під час роботи на механізм покладаються величезні функції і навантаження. Свіжа мастило годинникового механізму дозволяє всім деталям годин працювати чітко і правильно.
Всім відомо, що олія повинна подаватися тільки на суху і чисту поверхню, саме тому перед змазуванням механізм необхідно ретельно прочистити і просушити.
Отже, як чистити годинник.
Процес чищення годинникового механізму ми можемо умовно поділити на кілька етапів.
Розбирання годинникового механізму.
Чистка механізму годинника.
Збірка годин.
Мастило деталей механізму.
Установка годинникового механізму в корпус годинника. - Для того, щоб провести чистку годин необхідно заздалегідь зробити наступні дії:
Придбати в будь-якому магазині побутової хімії бензин калоша. Якщо ж подібного роду бензину вам не трапилося знайти, можна взяти простий медичний спирт.
Підготувати пензлик з дрібним ворсом і зубну щітку з м’якою щетиною, для чищення більших деталей.
Зібрати невелику кількість березових тирси.
Підготувати невелику ємність, кілька аркушів чистого цигаркового паперу, гумову грушу медичну і пінцет. - Тепер приступаємо безпосередньо до чищення механізму годинника. Пам’ятайте, чиститься завжди спочатку баланс, після дрібні деталі механізму і вже потім великі. Для цього важливо зробити кілька простих дій.
Налийте бензин в підготовлену ємність, висотою, приблизно, 2 см. - Опустіть баланс в ємність з бензином і прополощіть, тримаючи за обід.
- Дістаньте баланс, трохи потрусіть туди-сюди (легенько) і покладіть в тирсу.
- Прочистіть таким же способом анкерну вилку і покладіть на підготовлену папір.
- Прочистіть міст анкерної вилки і ангренажа, так само укладете на папір.
- Прочистіть колеса і міст пружини годинникового механізму.
- Прочистіть платину і барабан з пружиною. Для того, щоб почистити барабан механізму, необхідно спочатку його відкрити і зняти кришку пінцетом.
- Продуйте (висушіть) усі промиті частини механізму гумовою грушею.
- Зберіть годинниковий механізм. Збірку потрібно робити якомога швидше, це робиться воізбеженіе попадання сміття і пилу всередину.
- Чистка годин закінчена, тепер залишається тільки змастити механізм і годинник готові ще протягом 3-4 років служити вам без перебоїв.