Як чистити гранат

Як чистити гранат

Про те, що гранат корисний, смачний, соковитий, відомо всім. Гранат — це плід, насіння якого захищені шкіркою, пробратися крізь яку до заповітних зерняток, не забруднитися і не забризкати соком, досить складно. Між тим, очистити гранат акуратно, не забризкати і не розім’явши частина зерен, можливо.

Вам знадобиться

Ніж, ємність з водою, ситечко, друшляк

Інструкція

  1. Обережно зріжте «корону» — верхівку граната. Відкладіть в сторону.
  2. Намацайте пальцями частки граната і акуратно, неглибоко надріжте в цих місцях шкірку вздовж, зверху вниз. Всього можна зробити 4 або 6 поздовжніх надрізів.
  3. Опустіть гранат у заздалегідь приготовлену ємність з холодною водою і прямо у воді розламайте його на частки по подовжнім надрізів. Якщо гранат вам потрібен у такому вигляді, тобто часточками, дістаньте його з ємності, дайте стекти воді і покладіть на тарілку. Якщо ж вам потрібні тільки зерна, то, не дістаючи гранат з води, починайте відокремлювати білі плівки (шкурки). У воді це робити легко. При цьому зернятка будуть осідати на дно, а шкурки спливати.
  4. Ложкою або ситечком приберіть шкурки, що залишилася воду із зернами перекиньте в друшляк і дайте стекти воді. Виберіть залишки шкурок з зерняток, тепер вони готові для вичавлювання (якщо ви задумали зробити сік), для прикраси салатів або торта, або просто для вживання в такому вигляді.

Зверніть увагу

Не поспішайте викидати шкірку граната і кісточки, що залишаються після того, як вичавлений сік. Ці складові плода володіють не менш корисними властивостями, ніж безпосередньо зерна. Якими? Про це можна прочитати в спеціальній літературі.

Корисні поради

Якщо раптом ви не використали повністю зерна граната, вони у вас залишилися і ви не знаєте, що з ними робити, можна їх заморозити. У морозилці зерна без плівок можуть зберігатися до 1 року. Стільки ж зберігається і гранатовий сік (тільки обов’язково стерилізований). А ось свіжовичавленому соку краще відразу знайти застосування, в холодильнику його можна зберігати лише 3 доби.