Срібло — красивий і популярний в побуті метал, посуд з нього міцна і корисна — завдяки іонізації, прикраси відносно недорогі і стильні. Але срібні вироби мають властивість темніти або тьмяніти з часом. Для багатьох виробів це навіть є ознакою шляхетності, проте, якщо вас не влаштовує подібний вид ваших речей, то срібло досить легко піддається очищенню. Один з поширених способів — чистка виробів харчовою содою.
Вам знадобиться
- Мильний розчин;
- Содовий розчин
- Чиста ганчірочка.
Інструкція
- Перед тим як чистити срібло, необхідно потримати виріб в мильній воді, щоб підготувати поверхню до контакту з двовуглекислого натрію (содою) і потім промити.
- Приготуйте содовий розчин (на 0,5 л води 1-2 столові ложки соди) і поставте на вогонь. Коли вода закипить, киньте в розчин шматочок харчової фольги. Опустіть срібний виріб на 10-15 секунд, після цієї процедури — промийте.
- Якщо виріб треба позбавити від чорноти, то тут доведеться застосувати деякий фізичне зусилля. Розведіть соду водою до консистенції кашки, нанесіть на м’яку ганчірочку або пальці і протріть виріб. Будьте обережні, щоб не подряпати його.
- Якщо треба почистити відразу кілька срібних виробів, то використовуйте наступний рецепт: на дно каструлі або будь-який інший посуду покладіть лист харчової фольги, закріпіть за краї. Налийте розчин: 0,5 л гарячої води, 1-2 ст.л. питної соди, 1 ст.л. солі. Викласти срібні предмети на кілька хвилин. Промийте і витріть насухо.
Зверніть увагу
Чому срібло втрачає свій зовнішній вигляд? Відповідь на це питання допоможе уникнути можливих помилок.
1. Висока вологість — постарайтеся уникати місць зберігання срібних виробів з підвищеною вологістю (ванна, близькість плити і т.д.).
2. Взаємодія з парфумом, потовими виділеннями власника — намагайтеся приймати душ, займатися господарськими справами, знявши прикраси.
3. Зберігання біля ліків — контакт з молекулами деяких хімічних препаратів призводить до потемніння і потьмяніння срібла, уникайте цього.
4. Найчастіше срібло реагує на стан здоров’я власника — в даному випадку, звичайно, важливіше ваше здоров’я, а не блякле прикраса — будьте здорові!
Корисні поради
Срібні вироби не вимагають складного догляду, достатньо раз на один-два місяці чистити їх і бажано полірувати — м’якою сухою ганчірочкою, замшею, фланеллю.
Якщо у вас не виходить самостійно відчистити виріб — віднесіть його в ювелірну майстерню.