У здорової тварини вушка повинні бути чистими. В якості профілактики регулярно оглядайте вашого вихованця. При виявленні значної кількості темно-коричневої сірки, почервоніння, неприємного запаху або висипань — зверніться до ветеринарного лікаря.
Інструкція
- Здоровій тварині іноді доводиться чистити вушка в естетичних цілях, наприклад, якщо вашому улюбленцю доведеться красуватися на виставці. Для чищення вух можна використовувати ватяні палички або марлеві тампони, змочені в оливковій або рослинному маслі. Обережно протріть зовнішнє вухо. Ні в якому разі не намагайтеся залізти паличкою глибоко в слуховий прохід — ви можете травмувати барабанну перетинку.
- Якщо вухо сильно забруднено (наприклад, в ньому зібралася пил після прогулянки), то можна скористатися 3% розчином перекису водню. Також у ветеринарних аптеках продаються спеціальні краплі і лосьйони для гігієнічної обробки вух. При їх використанні необхідно закапати 1-2 крапельки кошти у вушко, акуратно скласти його навпіл і помасажувати. Потім нанести лосьйон на ватяну паличку або тампон і обережно протерти зовнішнє вухо тварини. Ще один плюс цих коштів — після застосування вони залишають на вушку захисну прошарок, що оберігає слуховий прохід від потрапляння в нього бруду і розмноження шкідливих мікроорганізмів.
- Після чищення кошеня може якийсь час відчувати занепокоєння — трясти головою, терти вушко лапою. Ветеринарні лікарі не рекомендують зловживати гігієнічної чищенням. Найчастіше, буває досить просто промокнути після купання вушка вашого кошеняти чистим сухим рушником.
- Частота вушних чисток індивідуальна для кожної кішки. Комусь достатньо почистити вушка раз на рік, а комусь доводиться це робити кожного тижня. Якщо ваш вихованець має перекірливим характером, то чистити вуха буде простіше, якщо попередньо «сповити» кішку в щільне рушник, залишивши зовні тільки голову. Після процедури не забудьте похвалити тварина і пригостити його ласощами.
- При підозрі на захворювання вуха не намагайтеся лікувати його самостійно. Віднесіть кішку до ветеринарного лікаря — він визначитися з діагнозом і призначить вашому вихованцеві відповідне лікування.