Як читати людину за його жестів

Як читати людину за його жестів

Згідно з деякими гіпотезами, мова жестів — набагато більш древній спосіб спілкування, ніж слова. Ми і сьогодні користуємося ним у повсякденному житті, причому дуже часто самі того не помічаючи. Між тим, психологи запевняють: підсвідомо ми сприймаємо краще саме ту інформацію, яку передаємо один одному жестами. Не дивно, що ті, хто знає цей невербальний мову, можуть з порога «прочитати» незнайомої людини, встановити з ним візуальний контакт і навіть дати йому зрозуміти, що від нього хочуть.

Інструкція

  1. Якщо ви хочете зрозуміти, які емоції відчуває людина в даний момент, уважно подивіться на його обличчя. Навіть якщо він контролює себе, деякі зміни в міміці ви зможете помітити. Наприклад, при гніві ніздрі трохи розширюються і крила носа неначе піднімають вгору, очі блищать, щоки червоніють, брови злегка згинаються. Якщо людина страждає, жива міміка йому не дається, обличчя наче коченеет. Очі при цьому втрачають свій блиск. А ось той, хто радіє, навпаки, розслабляє особа, на лобі в нього утворюються поперечні зморшки, очі іскряться, і навколо них промінчиками розбігаються зморшки.
  2. Коли людина бреше або приховує правду, він може видати себе мимоволі жестами, а також мімікою. Автоматично брехун відводить очі, намагаючись якомога рідше зустрічатися поглядом із співрозмовником. Він моргає і ковтає частіше, іноді мимоволі облизує губи або чіпає ніс рукою. На щоках проступає рум’янець, на чолі може з’явитися піт, якщо брехня серйозна. Збентежити людину в такому стані досить просто: потрібно пильно на нього дивитися протягом кількох секунд, немов даючи зрозуміти, що ви знаєте правду.
  3. Як і очі, долоні теж вважаються «дзеркалом душі», по них можна зрозуміти почуття людини та її ставлення до вас. Якщо людина простягає вам відкриту долоню, це означає, що він вам повністю довіряє. Якщо ж його долоні судорожно стиснуті в кулаки чи засунути в кишені, швидше за все, людина засмучений, в гніві або щось приховує.
  4. Особливий вид жестів — ті, що підсвідомо направлені на прояв сексуального інтересу до протилежної статі. Як правило, люди дивляться скоса і трохи вгору на тих, хто їм подобається. Жінки починають крадькома поправляти зачіску або смикати сережку у вусі, чоловіки перевіряють, чи на місці краватку. Машинально зацікавлені один в одному партнери намагаються наблизитися один до одного, проникаючи в так звану інтимну зону спілкування (від 15 до 50 см до особи). Курці додатково до всього починають випускати дим від сигарети вертикально вгору (навпаки, якщо людина їм не подобається, вони крізь зуби здувають його вниз).
  5. У діловому спілкуванні мову жестів також може сказати багато про що. Якщо на переговорах людина водить рукою по поверхні столу, він не впевнений у своєму рішенні, або воно йому не подобається. Якщо задирає підборіддя вперед — він готовий до бою. Руки за голову закидають ті, хто впевнений у собі. Не дивляться нижче лінії очей на співрозмовників лідери, які відчувають себе вільно в цій компанії.