ПІБ даються дитині при реєстрації факту її народження та отримання в органах РАЦС свідоцтва про народження. Прізвище можна давати матері або батька дитини. Подається спільну заяву про присвоєння прізвища. Якщо мати дитини реєструє дитину без батька і в графі батько ставить прочерк, то достатньо її заяви.
Вам знадобиться
-Заяву в органи РАГС
-Нотаріальне дозвіл матері або батька, залежно від того хто подає заяву
-Паспорт
-Свідоцтво про народження дитини
-Рішення суду, якщо один з батьків або єдиний батько не згодні змінити дитині прізвище дитини.
Інструкція
- Жінка, яка отримує статус матері — одинаки реєструє дитини на своє прізвище. Для зміни прізвища неповнолітній дитині, потрібно подати заяву в органи РАГС за місцем реєстрації факту народження або за місцем проживання. Заява має бути подана матір’ю дитини і людини бажаючого встановити батьківство і переписати дитини на своє прізвище.
- У заяві вказують прізвище, яке необхідно присвоїти дитині після зміни і причини, які спонукали це зробити.
- Додатково мати представляє нотаріальний дозвіл на вчинення даної дії.
- Якщо мати дитини проти зміни прізвища, а батько бажає встановити батьківство і записати в документах дитини своє прізвище, то йому потрібно звернутися із заявою до суду і пройти ДНК — експертизу на встановлення батьківства. Тільки після рішення суду дитині можуть змінити прізвище.
- Після розлучення з чоловіком мати дитини може переписати його на своє прізвище тільки після рішення суду, якщо батько дитини не позбавлений батьківських прав і справно виконує свої батьківські обов’язки, наприклад, платить аліменти. Тому що змінити прізвище неповнолітній дитині можна тільки з обопільної згоди обох батьків.