Засоби мов розмітки HTML, BB-code і Wiki дозволяють поміщати в текст посилання. Почетітелю сторінки не обов’язково вручну копіювати URL в буфер і вставляти в адресний рядок. Для переходу по ній досить одного клацання миші.
Інструкція
- Переконайтеся, що сторінка, на яку ви збираєтеся посилатися, не порушує будь-яких авторських і суміжних прав, а також прав на зображення громадянина. Крім цього, переконайтеся, що сторінка не містить образливих, непристойних і екстремістських матеріалів. Потім підведіть стрілку миші до адресному рядку браузера і натисніть ліву кнопку миші, щоб в цьому рядку з’явився курсор. Натисніть Ctrl-A, і адреса сторінки виділиться. Скопіюйте його в буфер обміну, натиснувши Ctrl-C.
- Перейдіть в сусідню вкладку браузера, де ви набираєте повідомлення форуму або редагуєте Wiki-сторінку або HTML-файл в онлайн-редакторі. Якщо він редагується в окремому редакторі, перейдіть у відповідне вікно. Підведіть курсор до місця вставки посилання, а потім натисніть Ctrl-V.
- Тепер оформите посилання, помістивши навколо неї теги. Якщо мовою, на якому написаний вихідний код сторінки, є HTML, використовуйте для цього наступну конструкцію:
- Щоб помістити посилання на форум, де використовується мова розмітки BB-code, її можна не оформляти ніяк — досить помістити в текст URL, і система управління вмістом (CMS) потім сама оформить результат у вигляді посилання, на яку можна натиснути. Але такий спосіб незручний, оскільки URL, навіть якщо він має значну довжину, буде відображатися і на екрані. Іноді це загрожує збільшенням ширини сторінки, що може бути прийняте іншими відвідувачами форуму за свідому спробу троллінгу. Щоб замість URL відображався коментар до заслання, оформіть її так:
[URL = http://name.domain/folder/pagename.html] ( http://name.domain/folder/pagename.html] ) Це посилання веде на умовну навчальну сторінку, якої не існує [/ URL], де http://name.domain/folder/pagename.html ( http://name.domain/folder/pagename.html ) — URL сторінки, на яку ви посилаєтеся.
- Спосіб вставки посилання в текст сторінки на мові розмітки Wiki залежить від того, чи є цільова сторінка локальної. Якщо це так, помістіть її назву в подвійні квадратні дужки, наприклад: [[клавіатура]]. Частина слова можна винести за межі цих дужок — посилання все одно буде вести на локальну сторінку, назву якої знаходиться всередині них: при [[магніт]] иться. Якщо ж, наприклад, написати [[прискорювач | коллайдер]], то посилання буде вести на сторінку «прискорювач», а на екрані буде відображатися слово «коллайдер». Посилання ж, що ведуть на сторінки, розташовані за межами сервера, оформляйте за допомогою одинарних квадратних дужок і з пропуском замість вертикальної риси, наприклад, так:
[http://name.domain/folder/pagename.html ( http://name.domain/folder/pagename.html ) Це посилання веде на умовну навчальну сторінку, якої не існує]