Даючи гроші в борг, обов’язково складайте боргову розписку написану рукою позичальника, а ще краще нотаріальний договір. Хоча розписка має таку ж юридичну силу. Запросіть двох свідків, які поставлять свої реквізити і підписи про факт позики. Відсотки, під які ви даєте гроші в борг у розписці вказувати не потрібно. Ця графа не розглядається при судовому розгляді про неповернення боргу. Суму відсотків включите в загальну суму боргу.
Інструкція
- Розписка про позику грошей повинна бути написана рукою позичальника, а не надрукована на друкованих пристроях. Тільки розписка, дана від руки, має юридичну силу при подачі заяви до суду. У розписці необхідно вказати всі реквізити позичальника, його домашня адреса, сума боргу, яка включає в себе відсотки. Суму потрібно вказувати цифрами і прописом та у валюті, яка була присутня при позиці. У всіх порожніх місцях розписки ставити прочерк у формі Z. Вкажіть дату повернення боргу.
- Напишіть всі свої реквізити та реквізити свідків. Поставте підпису та дату складання розписки.
- Якщо гроші вам не повернуть, з борговою розпискою і свідками зверніться до суду із заявою.
- Звертатися в якісь інші органи або структури є протизаконною дією і карається за законом. Тим більше в жодному разі не застосовуйте загрози при не поверненні боргу. Дійте лише законними шляхами.
- Часто досить буває переговорити з людиною і дати йому додатковий час для повернення боргу.