Питання про те, як дати новонародженій дитині ліки, часто спантеличує новоспечених батьків. Це можуть бути жарознижуючі мікстури, вітамінний комплекс, антибіотики або щось інше. Для цього батькам потрібно певна винахідливість, увагу і обережність.
Інструкція
- Перед тим як дати новонародженій дитині ліки, уважно прочитайте та ознайомтесь з інструкцією із застосування. Якщо ви сумніваєтеся з приводу прийому тих або інших ліків, порадьтеся з педіатром, у якого стоїте на обліку.
- Часто тільки хитрістю можна змусити новонародженого випити ліки. Дайте його дитині як би між іншим, наче вам і в голову не приходить, що він може відмовитися його приймати, посміхайтеся і розмовляйте з ним, оскільки новонароджений часто вдивляється в міміку людей, що оточують його. Але в основному більшість дітей автоматично відкривають рот при наближенні ложки, і дати дитині ліки не складає труднощів.
- Строго дотримуйтесь правил прийому ліків. Їх слід давати дитині в розведеному і роздрібненому вигляді. В основному їх дають в певний час доби: до, під час і після їжі. У тому випадку, якщо лікар прописав вашому малюкові тільки частина таблетки, використовуйте гострий ніж і точно відміряйте дозу прописаних ліків. Розводьте таблетки грудним молоком або теплою кип’яченою водою.
- Якщо ви віддаєте перевагу давати ліки (сиропи, мікстури, заварені трави) зі спеціального шприца, стежте за тим, щоб новонароджений малюк не захлинувся. Для цього покладіть кінчик шприца в куточок рота і акуратно направте його до внутрішньої сторони щоки. Після чого повільно натискайте на поршень, щоб малюк встигав поступово ковтати.
- Якщо вам зручніше дати ліки дитині за допомогою ложечки, покладіть її на край нижньої губи малюка і не поспішаючи нахиляйте, щоб ліки поступово перетекло в ротик дитини. Придбайте в аптеках спеціальні соски, які можна наповнити ліками, вони ідеально підходять для малюків, а особливо для тих, хто любить посмоктати пустушку. Такі соски дозволяють одночасно лікувати і заспокоювати малюка.