Як дізнатися, на що у дитини алергія

Як дізнатися, на що у дитини алергія

Алергія являє собою досить поширене захворювання. Однак часто під цим терміном розуміють харчову непереносимість, яка в міру дорослішання дитини і дозрівання травної системи проходить сама собою. Під алергією розуміється чутливість людини до певних речовин, що називаються алергенами. Виявити їх рекомендується як можна в більш ранньому віці, оскільки алергія може розвиватися. У підлітків і дорослих вона дуже важко піддається лікуванню.

Інструкція

  1. Харчова непереносимість, яка представляє собою алергію на продукти харчування, зустрічається практично у кожної дитини. Причин її безліч: спадковість, слабкий імунітет, порушення строків введення прикорму. Саме тому необхідно дотримуватися правила введення нових продуктів у раціон малюка.
  2. Нову їжу краще пропонувати в ранкові години, щоб протягом дня бачити реакцію дитини. Бажано, щоб перерви між введенням різних видів прикорму становили не менше 3-4 днів. В цей час потрібно уважно стежити за стільцем, а також шкірними покривами малюка. Якщо ви помітили які-небудь зміни, необхідно виключити даний продукт на деякий час. Поступове введення прикорму легко допоможе виявити той чи інший продукт, що викликає алергію.
  3. На жаль, іноді алергія не виявляється відразу. Часом реакція виникає через деякий час, тиждень чи навіть місяць. У цьому випадку батькам необхідно виключати з раціону один продукт за іншим, спостерігаючи за станом здоров’я дитини. У такій ситуації виявити алерген набагато важче, оскільки накопичившись в організмі, він не виводиться за короткі терміни.
  4. Виявити, на які продукти у дитини алергія, звичайно, складно, але цілком під силу батькам. А от визначити алергію на домашній пил, пилок рослин, шерсть тварин самостійно практично неможливо. Для цієї мети проводяться спеціальні алергічні проби. У маленьких дітей для цього береться на аналіз кров з вени. При цьому його роблять, коли немає загостреної реакції на алерген, інакше результат може виявитися помилковим.
  5. Старшим дітям алергопроби проводять наступним нашкірний тест. Для цього на область передпліччя наносять різні алергени у вигляді крапель. А потім роблять невелику подряпину і спостерігають за реакцією організму. Зазвичай ця процедура займає 20-30 хвилин.