Вам сподобалася пісня? Ви співаєте її вже не перший день, але не знаєте, як вона називається? Не біда! Сучасні комп’ютерні технології можуть допомогти вам у пошуку інформації про бажаний треку.
Вам знадобиться
Персональний комп’ютер, інтернет, програма для визначення треків, мікрофон
Інструкція
-
Щоб дізнатися назву пісні, можна скористатися самим лрвенім способом — запитати у інших людей. Якщо люди з вашого оточення не можуть вам допомогти, зверніться до користувачів інтернету. Найпростіше це зробити на сайтах питань і відповідей. Для того щоб користувачі могли прослухати ваш файл, завантажте його на файловий хостинг. Потім прикріпите отриману посилання в своєму питанні на сайті і чекайте відповідей від користувачів.
-
Послухайте текст пісні. Виберіть перші кілька слів пісні і пошукайте збігу в одній з пошукових систем. Навіть якщо текст пісні на іншій мові, а ви його знаєте на рівні шкільної програми, такий спосіб може виявитися дієвим. В інтернеті існують архіви пісенних текстів, які постійно поповнюються.
-
Можна скористатися спеціальними програмами для розпізнавання музичних творів. MusicBrainz Tagger, MusicID, Tunatic, TrackID та інші. Програми шукають мелодію по своїх баз. Для роботи з програмами не обов’язково мати всю музичну запис. Досить завантажити невеликий уривок з оригінальним фрагментом. Якщо вам повезло, і трек пізнаний — програми видадуть ім’я автора і назву пісні.
-
За принципом програм, описаних вище, працюють кілька сайтів. Наприклад, можна скористатися ресурсами audiotag.info і musipedia.org. Досить завантажити у відповідний пункт меню аудіо файл або пряме посилання на нього. Довго чекати не доведеться. Спеціальні пошукові роботи сайту швидко знайдуть мелодію і нададуть про неї розширену інформацію. Вона може містити не тільки назва треку, але і назва альбому, і біографію виконавця.
-
Припустимо, у вас немає можливості знайти аудіо файл, але є хороші вокальні дані. В такому випадку вам допоможе ресурс midomi.com. Для того щоб він визначив мелодію, достатньо наспівати або просвістеть її в мікрофон.
-
Якщо ви почули пісню по радіо, зайдіть на сайт радіостанції. Деякі з них мають архіви записів. Запам’ятайте або запишіть час, у який ця мелодія грала в ефірі. Потім зайдіть на сайт радіо і по тимчасовому параметру знайдіть уривок радіоефіру.
Корисні поради
Пошук за допомогою програм і сайтів виявиться більш успішним за умови, що пісня записана в хорошій якості і досить популярна.